22 409 0 354, 509 686 427 info@yogamedica.pl

W trakcie długiego listopadowego weekendu (07-11.11.2014) odbył się warsztat wyjazdowy z Yoga Medica. Bartosz Niedaszkowsk wraz z 13 uczestnikami oraz gospodynią Agatą Gago spędzili wspaniały (lecz pracowity! :)) czas w gościńcu Zamkowa Góra położonym w centrum Suwalskiego Parku Krajobrazowego.

Bartosz poprowadził zajęcia najlepiej jak potrafił starając się aby uczestnicy mogli w pełni skorzystać z jego wiedzy i doświadczenia. Na wyjeździe było kilka osób początkujących, które nie miały styczności z systemem Yoga Medica (a nawet z jogą w ogóle). Bartosz bardzo dokładnie omawiał oraz dostosowywał każdą asanę do możliwości poszczególnych osób, dawał wiele praktycznych wskazówek, korygował ustawienie pozycji i odpowiadał na liczne pytania. Znalazł także czas na indywidualne konsultacje z uczestnikami dotyczące ich problemów zdrowotnych.

Agata okazała się niezwykle wszechstronną gospodynią! Oprócz tego, że przygotowywała nam pyszne, wegetariańskie posiłki (w tym regionalne sery wiżajskie, pasty, zupy, desery, wegeburgery i wiele więcej), była także świetnym przewodnikiem po Suwalskim Parku Krajobrazowym. Dodatkowo grała na gitarze, dzięki czemu możliwe było zorganizowanie “wieczoru pieśni patriotycznej” 🙂

Uczestnicy byli wspaniali. Włożyli mnóstwo wysiłku w zajęcia i po pięciu dniach u wszystkich było widać efekty pracy. Mimo wielu trudów nie odpuszczali i pracowali na 100%! Widać było, że są otwarci na słowa Bartosza oraz, że czują pozytywne efekty praktyki pod jego okiem. Przekrój demograficzny grupy potwierdził, że joga jest dla wszystkich. Byli studenci i emeryci, kobiety i mężczyźni, trenerzy sportowi i pracownicy biurowi… 🙂

W wolnym czasie wszyscy integrowali się przy pysznych posiłkach, wspólnych śpiewach przy gitarze czy licznych spacerach krajobrazowych. Jeden uczestnik skorzystał również z przejażdżek konnych oferowanych w sąsiednim gospodarstwie. Atrakcją, która szczególnie przypadła większości do gustu była ruska bania – co bardziej odważni i zahartowani obecność w saunie przeplatali szybkimi kąpielami w jeziorze z lodowatą wodą.

Zdjęcia