Yoga Medica - Racławicka 28, 02-601 Warszawa

22 409 0 354, 509 686 427 info@yogamedica.pl

Zajęcia instruktażowe, wprowadzające do ćwiczeń wykonywanych w naszym ośrodku

Są to zajęcia, których celem jest zapoznanie osób początkujących z technikami wykonywania podstawowych ćwiczeń pojawiających się na sesjach poziomu I, jak również z ogólną metodyką prowadzonych przez nas programów ćwiczeń. Udział w zajęciach poziom 0 polecamy wszystkim chcącym rozpocząć u nas ćwiczenia, szczególnie osobom, które nigdy wcześniej nie miały kontaktu z jogą. Sugerujemy, aby kilkakrotnie wziąć udział w zajęciach wprowadzających, w celu dobrego zrozumienia i zapamiętania podstawowych techniki pracy z ciałem. Zaznaczamy jednak, że w sytuacji, w której nie możesz wziąć udziału w sesji wprowadzającej, przyjdź na sesję poziom I ( poinformuj osobę prowadzącą, że jesteś pierwszy raz). W przypadku poważniejszych problemów zdrowotnych, ostrych stanów bólowych itp. zapisz się na konsultację. Już po pierwszych zajęciach poziomu 0 możesz brać udział w sesjach poziomu I.

Kinezyterapia w zespołach bólowych kręgosłupa lędźwiowego i piersiowego

Są to zajęcia, których głównym celem jest terapia zespołów bólowych kręgosłupa oraz szeroko rozumiana profilaktyka. Na zajęciach „poziom I” realizowany jest program podstawowy Yoga Medica. Kompensacja kręgosłupa i usprawnianie funkcji pozostałych stawów to cele pierwszoplanowe, niezależnie od poziomu sprawności osoby praktykującej czy rodzaju schorzenia. Na tych zajęciach z powodzeniem leczymy bóle napięciowe, przeciążeniowe czy dyskopatie.Jeśli cierpisz z powodu innego schorzenia, nie związanego z narządem ruchu, te zajęcia również są dla Ciebie (w takiej sytuacji skonsultuj się z fizjoterapeutą prowadzącym zajęcia). Po opanowaniu ćwiczeń z poziomu I zgłoś się do naszych fizjoterapeutów po poradę co robić dalej.

Kinezyterapia w zespołach bólowych kręgosłupa lędźwiowego i piersiowego, ćwiczenia oddechowe i głęboka relaksacja

Są to zajęcia o podobnym celu jak zajęcia poziom I, rozwinięte o dodatkowe, trudniejsze ćwiczenia. Zajęcia„poziom II” przeznaczone są dla osób, które opanowały wszystkie ćwiczenia poziomu I i chcą pójść dalej w terapii i usprawnianiu. Zajęcia „poziom II” trwające 90 minut są wzbogacone o ćwiczenia oddechowe oraz naukę głębokiej relaksacji.

Kinezyterapia w zespołach bólowych kręgosłupa lędźwiowego, piersiowego i szyjnego

Są to zajęcia poświęcone terapii bólu odcinka szyjnego kręgosłupa. Na tych sesjach nacisk położony jest na wyrównanie asymetrii obręczy barkowej, poprawę zakresu ruchu w jej stawach,aktywizację klatki piersiowej, odciążenie i uruchomienie kręgosłupa szyjnego.Te zajęcia zawierają również niektóre ćwiczenia z poziomu I. Aby w sposób maksymalnie efektywny pracować z odcinkiem szyjnym kręgosłupa, niezbędna jest wcześniejsza kompensacja całego kręgosłupa i stawów obwodowych. W związku z tym zalecamy, aby na zajęcia „kręgosłup szyjny” przyjść po uprzednim przygotowaniu ciała na zajęciach „poziom I” – po 4 do 8 tygodni regularnych ćwiczeń 2-3 razy w tygodniu zapraszamy na zajęcia terapeutyczne poświęcone kręgosłupowi szyjnemu.

Kinezy profilaktyka dla osób zdrowych i po terapii

Są to zajęcia, na których w sposób bezpieczny uczymy wykonywania wszystkich rodzajów ćwiczeń jogi- łącznie z pozycjami odwróconymi. Biorąc regularny udział w tych sesjach, możesz osiągnąć całościowy czyli terapeutyczny efekt ćwiczeń jogi m.in. wzmocnić i uelastycznić całe ciało, wyregulować cykl menstruacyjny,doświadczyć głębokiej relaksacji, wyregulować ciśnienie tętnicze itd. W związku z tym , że na zajęciach wykonywane są również bardziej zaawansowane pozycje, jeśli cierpisz na jakieś schorzenie, pamiętaj że o możliwości udziału w sesji „poziom III” decydują nasi fizjoterapeuci. Jeśli jesteś zainteresowany/a zapytaj nas!

Kinezy profilaktyka zespołów bólowych narządu ruchu u kobiet w ciąży i ćwiczenia przygotowujące do porodu

Na tych zajęciach przyszłe mamy przygotowują się do porodu – uczą się prawidłowego oddychania, relaksacji,wzmacniają kręgosłup, rozciągają i wzmacniają całe ciało ( szczególny nacisk położony jest na uelastycznienie obszaru miednicy). Regularna praktyka pozwala funkcjonować w ciąży bez bólu, a także przyspiesza rekonwalescencję w okresie połogu. Ćwiczenia wykonywane na tych zajęciach zostały odpowiednio zmodyfikowane, w celu zapewnienia bezpieczeństwa przyszłym mamom i ich maluchom. Panie, które wcześniej ćwiczyły jogę mogą przyjść na zajęcia już na początku ciąży. Jeśli jednak będzie to ich pierwszy kontakt z jogą, należy zaczekać do II trymestru ciąży. Aby uczestniczyć w tych zajęciach nie trzeba wcześniej przychodzić na warsztat wprowadzający.

Zajęcia ogólnorozwojowe dla wszystkich, wzmacniające i uelastyczniające całe ciało

Jest to system ćwiczeń ogólnorozwojowych i oddechowych. Metoda skupia się na poprawie ruchomości stawów poprzez wykonywanie ruchu w pełnym jego zakresie. Kolejnym celem metody jest aktywacja i wzmocnienie mięśni głębokich które zapewniają stabilności kręgosłupa, miednicy i obręczy barkowej. W rehabilitacji ćwiczenia te są najczęściej polecane w zespołach bólowych kręgosłupa lędźwiowego, po porodzie i przy problemach nietrzymania moczu.