22 409 0 354, 509 686 427 info@yogamedica.pl

Pragniemy Was zaprosić na serię wyjątkowych warsztatów praktycznych z Bartoszem Niedaszkowskim, fizjoterapeutą, terapeutą jogi i założycielem naszego ośrodka.

Jest to wspaniała okazja aby poznać i doświadczyć na czym polega nasze fizjoterapeutyczne podejście do ćwiczeń jogi. Na tych zajęciach skupimy się na praktycznym aspekcie rehabilitacyjnym jogi mającym zastosowanie w naszym podejściu Yoga Medica. Pokażemy Wam i nauczymy jak zastosować odpowiednio zmodyfikowane asany aby skutecznie poradzić sobie z :

  • zespołami bólowym odcinka lędźwiowego,
  • bólami i uszkodzeniami kolan
  • syndromem okrągłych pleców i „zapadniętej” klatki piersiowej.

 

Problemy te dotykają dziś wielu ludzi prowadzących siedzący tryb życia, ale również osoby aktywne fizycznie. Okrągłe plecy, czy inaczej pogłębienie kifozy piersiowej to szczególny problem ponieważ często jest on bagatelizowany. Z naszych obserwacji wynika, że jest on przyczyną przeciążeń dynamicznych i statycznych w sąsiednich obszarach kręgosłupa tj. lędźwi i szyi. Zatem leczenie bólu szyi czy dolnego kręgosłupa w takich wypadkach powinno rozpoczynać się od naprawy funkcji odcinka piersiowego. Pokażemy jak to robić.

Położymy nacisk na technikę i metodykę wykonywania ćwiczeń, ale nie zabraknie również teoretycznego wyjaśnienia omawianych zagadnień. Chodzi nam o to, aby problemy zostały odpowiednio poznane i zrozumiane. W naszym przekonaniu warunkuje to sukces w terapii i przyczynia się do skutecznego zapobiegania problemom w przyszłości. Zwiększenie samoświadomości powinno być jednym z celów każdej formy usprawniania leczniczego, a w terapii jogą zajmuje szczególne miejsce. Joga przecież bazuje na uważności i rozszerzaniu świadomości.

Polecamy udział w tych zajęciach osobom borykającym się z problemami w obszarach kręgosłupa lędźwiowego, piersiowego (ale i szyjnego) oraz kolan. Zachęcamy do udziału w nich także instruktorów jogi, którzy pragną pogłębić swoją wiedzę z zakresu terapii jogą oraz praktycznie zrozumieć jakże trudne zagadnienie bezpieczeństwa w praktyce ćwiczeń jogi. Szczególnie serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy uczestniczyli w naszych zajęciach z cyklu „Anatomia i fizjologia jogi”. Te osoby mogą liczyć na rabat za warsztaty 🙂

Warsztat 10 czerwca o godzinie 14 – „Zespoły bólowe odcinka lędźwiowego”

Na tych zajęciach przyjrzymy się najczęstszym przyczynom występowania bólu w obszarze lędźwiowym, które mogą być różne. Pokażemy Wam jak ćwiczenia jogi działają lecząc przyczyny bólu. Pokażemy i szczegółowo omówimy odpowiednie techniki terapeutyczne. Wytłumaczymy na czym polega prawidłowe ustawienie ćwiczeń w sekwencji i dokładnie omówimy asany, których wykonywanie w takim wypadku jest przeciwwskazane.

Warsztat 1 lipca o godzinie 14 – „Plecy okrągłe jako dysfunkcja wpływająca na cały narząd ruchu”

Na tych zajęciach omówimy przyczyny pogłębienia kifozy piersiowej, przyjrzymy się również idącym za tym ograniczeniom ruchowym w obrębie pasa barkowego. Zobaczymy też w jaki sposób to wszystko może wpływać na odcinek szyjny kręgosłupa zaburzając jego funkcję. Weźmiemy na warsztat wszystkie asany, które mogą mieć korygujące działanie w tym zakresie. Szczegółowo przyjrzymy się ćwiczeniom przeciwwskazanym.

Warsztat 5 sierpnia o godzinie 14 – „Ból kolana? Spróbuj jogi!”

Przyczyny bólu kolan może być wiele. Postaramy się omówić wszystkie. Stawy kolanowe należą do najczęściej przeciążanych, a ich złożona budowa nie ułatwia terapii. Również na jodze dochodzi często do ich przeciążenia, a nawet uszkodzeń. Przepracujemy głęboko asany, które w naszej pracy terapeutycznej często działają cuda. Nauczymy was również technik, które pochodzą wprost z fizjoterapii, a których zastosowanie znacznie przyspiesza proces terapeutyczny.

INFORMACJE PRAKTYCZNE

  • Czas trwania: 4-5 godzin i jest uzależniony od poziomu aktywności grupy
  • Ilość miejsc: 18
  • Cena: 300zł / warsztat (250zł dla uczestników cyklu “Anatomia i fizjologia ćwiczeń jogi”)
  • Zapisy prowadzimy przez adres mailowy info@yogamedica.pl UWAGA! Rezerwacja miejsca jest możliwa jedynie po opłaceniu warsztatu. Nie ma możliwości rezerwacji miejsca i płatności przed warsztatem! 
  • Po potwierdzeniu dostępności miejsca, prosimy o dokonanie płatności na rachunek bankowy Yoga Medica: 14 1140 2004 0000 3002 7415 4218 lub gotówką w ośrodku. W tytule przelewu niezbędny jest schemat: IMIĘ+NAZWISKO oraz słowa “PAKIET FIZJOTERAPEUTYCZNY + DATA WYKŁADU”. Przelewy nie spełniające tych wymagań będą zwracane.