fbpx
22 409 0 354, 509 686 427 info@yogamedica.pl

Yoga Medica to fizjoterapeutyczne podejście do ćwiczeń jogi. Nasz autorski program został przygotowany przez Bartosza Niedaszkowskiego, fizjoterapeutę i terapeutę jogi z wieloletnim doświadczeniem we współpracy z innymi specjalistami rehabilitacji oraz lekarzami.

Yoga Medica to przede wszystkim joga bezpieczna. Dlaczego?

√ Cała nasza kadra to dyplomowani fizjoterapeuci, przygotowani do pracy z pacjentami cierpiącymi na różnego typu schorzenia. Umówcie się na sesję diagnostyczno-konsultacyjną, na której wspólnie z fizjoterapeutą ustalicie odpowiedni dla Was plan ćwiczeń.

√ Zmodyfikowaliśmy ćwiczenia i techniki (asany, savasana i pranajama) zgodnie ze współczesną wiedzą na temat fizjologii i anatomii człowieka. Stworzyliśmy program zupełnie bezpieczny dla ćwiczących. Zwracamy szczególną uwagę na techniki i zasady, którymi należy się kierować podczas wykonywania asan. Poznacie je na podstawowym bloku ćwiczeniowym (Kręgosłup I) lub na sesjach indywidualnych. Ich opanowanie pozwoli Wam na bezpieczne i efektywne korzystanie z fizjologicznych efektów ćwiczeń jogi.

√ Dążymy do indywidualizacji ćwiczeń. Wychodzimy z oryginalnego założenia hatha jogi i dostosowujemy praktykę i terapię do indywidualnych potrzeb. Uważamy, że tylko takie podejście może spełnić oczekiwania stawiane terapii jogą.

Po wywiadzie, badaniu i zapoznaniu się z dostępną dokumentacją medyczną ustalamy odpowiedni plan usprawniania. Osoby zdrowe, pragnące ćwiczyć wyłącznie w celach profilaktycznych przechodzą u nas podobny cykl wprowadzający co pacjent.