fbpx
22 409 0 354, 509 686 427 info@yogamedica.pl

Yoga Medica to fizjoterapeutyczne podejście do ćwiczeń jogi. Nasz autorski program został przygotowany przez Bartosza Niedaszkowskiego, fizjoterapeutę i terapeutę jogi z wieloletnim doświadczeniem we współpracy z innymi specjalistami rehabilitacji oraz lekarzami.

Yoga Medica to przede wszystkim joga bezpieczna. Dlaczego?

√ Cała nasza kadra instruktorska to wykwalifikowani fizjoterapeuci, przygotowani do pracy z pacjentami cierpiącymi na różnego typu schorzenia. Porozmawiajcie z nimi przed zajęciami i pokażcie im wyniki badań. Dzięki temu będą wiedzieli jak poprowadzić Wasz przypadek i w razie potrzeby odpowiednio zmodyfikują ćwiczenia.

√ Zmodyfikowaliśmy ćwiczenia i techniki (asany, savasana i pranajama) zgodnie ze współczesną wiedzą na temat fizjologii i anatomii człowieka. Stworzyliśmy program zupełnie bezpieczny dla ćwiczących. Zwracamy szczególną uwagę na zasady, którymi należy się kierować podczas wykonywania asan. Poznacie je na warsztatach wprowadzających, ich opanowanie pozwoli Wam na bezpieczne i efektywne korzystanie z fizjologicznych efektów ćwiczeń jogi.

√ Ponieważ dążymy do indywidualizacji ćwiczeń. Wychodzimy z oryginalnego założenia hatha jogi i dostosowujemy praktykę i terapię do indywidualnych potrzeb. Drogi do pełnej indywidualizacji są różne. W większości przypadków wymagają one wcześniejszego opanowania całego zestawu ćwiczeń jogi kręgosłupa i/lub jogi ogólnej. Czasem, jeśli sytuacja zdrowotna jest wyjątkowo ciężka i skomplikowana, już na samym początku przygotowujemy indywidualny zestaw ćwiczeń. W takich przypadkach wskazane są konsultacje medyczne z Bartoszem Niedaszkowskim, założycielem ośrodka Yoga Medica.