
Ćwicz Jogę Anatomicznie to innowacyjny projekt edukacyjny oparty na 25-letniej praktyce wnoszący nową jakość fizjoprofilaktyki w dziedzinę ćwiczeń jogi
Podstawę programu stanowi joga kręgosłupa w modelu yoga medica wyznaczająca zupełnie nowe standardy w tej dziedzinie (ten kurs odbywa się w 2022 roku). Całość uzupełniona jest o programy ćwiczeniowe dla stawów obwodowych oraz przy najczęstszych schorzeniach cywilizacyjnych (te moduły odbędą się w 2023 roku)
Projekt zaadresowany jest nie tylko do instruktorów jogi, którzy rozszerzając swoje kompetencje, mają szanse wyjść naprzeciw aktualnemu zapotrzebowaniu społecznemu na głęboko pojętą profilaktykę zdrowia z zastosowaniem ćwiczeń jogi. Celem projektu Ćwicz Jogę Anatomicznie jest dotarcie z ideą fizjologicznego i zgodnego z anatomią sposobu wykonywania ćwiczeń jogi do WSZYSTKICH. Dlatego bierze on pod uwagę każdą osobę zaangażowaną w dowolną metodykę jogi począwszy od ucznia – uczestnika zajęć, przez osobę ćwiczącą jogę on-line, jak również instruktora w trakcie szkolenia oraz nauczyciela jogi praktykującego od lat w swoim zawodzie.
Joga kręgosłupa w modelu yoga medica to kompleksowy program ćwiczeń przeznaczony do bezpiecznej profilaktyki i usprawniania osi podporowej ciała człowieka w oparciu o zmodyfikowane ćwiczenia jogi. Program składa się z następujących modułów:
Moduł I – Teoria i metodyka jogi
19 lutego 2022 r.
Celem tego modułu jest zapoznanie uczestników z anatomią prawidłową i funkcjonalną ciała człowieka, jak również anatomią jogi. Wyjaśnione są zasady wykonywania ćwiczeń i specyficzne techniki przypisane wyłącznie jodze. Ponadto celem tych zajęć jest przygotowanie do przeprowadzenia prawidłowej oceny stanu funkcjonalnego uczestnika zajęć jogi, poznanie wskazań i przeciwwskazań do tej formy aktywności oraz zrozumienie, na czym polega bezpieczny program ćwiczeń jogi kręgosłupa, jak również ogólnych ćwiczeń jogi. To moduł z bezcenną wiedzą dla nauczycieli. Stanowi podstawę w nauczaniu asan, gdyż rzuca zupełnie nowe światło na ich metodykę, która powinna być stosowana w szkołach jogi, jak również w indywidualnym nauczaniu tej formy ćwiczeń.
Moduł II – Wady postawy
19 marca 2022 r.
To podstawowa i niezwykle ważna część całego szkolenia. Stanowią one – razem z różnego rodzaju zaburzeniami posturalnymi – powszechnie występujący problem. Praca siedząca, stres i niewłaściwie dobrana aktywność ruchowa przyczyniają się do wystąpienia dysfunkcji. Z kolei rozpoczęcie ćwiczeń jogi bez uprzedniego rozwiązania tych problemów często kończy się uszkodzeniem bądź utrwaleniem wady. Ten moduł analizuje najczęstsze dysfunkcje posturalne i proponuje konkretne ich rozwiązania.
Moduł III – Kręgosłup lędźwiowy
23 kwietnia 2022 r.
To zajęcia poświęcone usprawnianiu odcinka lędźwiowego kręgosłupa. Celem tych zajęć jest przekazanie wiedzy o tym, na czym polega bezpieczne funkcjonalne usprawnianie kręgosłupa rozumiane zarówno jako działanie profilaktyczne jak i praca z najczęstszymi problemami takimi jak dyskopatia lędźwiowa.
Moduł IV– Kręgosłup szyjny
24 września 2022 r.
To zajęcia poświęcone łagodzeniu i niwelowaniu dolegliwości ze strony odcinka szyjnego kręgosłupa. Bóle napięciowe, bóle spowodowane schorzeniami degeneracyjnymi kręgosłupa to dzisiaj powszechne problemy w tym obszarze ciała. Te zajęcia rzucają zupełnie nowe światło na leczenie tego rodzaju problemów z zastosowaniem ćwiczeń jogi.
Moduł V – skolioza
5 listopada 2022 r.
Ten moduł pokazuje, jak należy pracować bezpiecznie w poważnym problemie kręgosłupa, jakim jest skolioza, która jest nie tylko wadą postawy, ale schorzeniem kolumny kręgosłupa. Zajęcia te pozwalają lepiej zrozumieć to zjawisko i koncepcję pracy z wykorzystaniem jogi. Analizowana jest tu zarówno skolioza młodzieńcza jak i utrwalona już skolioza u osób dorosłych. Które skoliozy da się skorygować i jak, a w których nie należy przeprowadzać radykalnych działań? Tego dowiesz się na tym module.
Podsumowanie
Program Ćwicz Jogę Anatomicznie to nowatorski cykl szkoleń przygotowany przez fizjoterapeutę z ogromnym dorobkiem praktycznym. Program został przygotowany w taki sposób, aby właśnie praktyka stanowiła jego esencję. Jednak ponieważ sama praktyka to wbrew pozorom za mało, dlatego jest ona osadzona na bazie najnowszej wiedzy z zakresu anatomii, fizjologii i fizjoprofilaktyki. Zintegrowanie praktyki i wiedzy stanowi meritum mojego projektu Ćwicz Jogę Anatomicznie. Z kolei ćwiczyć jogę anatomicznie to ćwiczyć jogę bezpiecznie!
Co zyskasz dzięki ukończeniu całego kursu (moduł 1-5)?
-
Zrozumiesz, na czym powinna polegać skuteczna i bezpieczna joga kręgosłupa
-
poznasz zasady rządzące metodyką prowadzenia zajęć
-
poznasz mechanizmy odpowiedzialne za łagodzenie i niwelowanie bólu kręgosłupa
-
zyskasz kompleksową wiedzą z zakresu anatomii funkcjonalnej jogi kręgosłupa
-
poznasz wskazania i przeciwwskazania do ćwiczeń jogi
-
nauczysz się korygowania wad postawy z zastosowaniem jogi
Jeśli jesteś instruktorem/nauczycielem jogi rekomenduję udział we wszystkich modułach odbywających się w 2022 roku. Tylko takie podejście da Ci możliwość zrozumienia zagadnienia jogi kręgosłupa w metodyce yoga medica i skutecznego zastosowania tej wiedzy w swojej praktyce zawodowej.
Jeśli po prostu ćwiczysz jogę i jesteś zainteresowany wyłącznie konkretnym modułem, chcąc pomóc sobie w danym problemie, to musisz wiedzieć, że:
-
chcąc przyjść tylko na kręgosłup szyjny, musisz przyjść również na kręgosłup lędźwiowy – te dwa moduły są ściśle ze sobą związane i nie jest możliwe zrozumienie zagadnień kręgosłupa szyjnego, bez aktywnego udziału w module lędźwiowym
-
jeśli chcesz przyjść tylko na wady postawy, czy skoliozę, to jak najbardziej jest taka możliwość.
Zapraszam
Bartosz Niedaszkowski
Miejsce
STUDIO TERAPIA, ul. Pieskowa Skała 9 lok.U3
Informacje praktyczne
- Czas trwania: ok 8 godzin z przerwą kawową
- Ilość miejsc: 20
- Cena: 499 zł / moduł
- PROMOCJA! 10 proc. zniżki dla osób wykupujących wstęp na wszystkie moduły. 2240 zł zamiast 2495 zł
- Zapisy prowadzimy przez adres mailowy info@yogamedica.pl UWAGA! Rezerwacja miejsca jest możliwa jedynie po opłaceniu warsztatu. Nie ma możliwości rezerwacji miejsca i płatności przed warsztatem!
- Po potwierdzeniu dostępności miejsca, prosimy o dokonanie płatności na rachunek bankowy Pracownia Dobrego Zdrowia Bartosz Niedaszkowski. Konto 39 1160 2202 0000 0003 5767 9551. W tytule przelewu niezbędny jest schemat: IMIĘ+NAZWISKO oraz słowa “PAKIET FIZJOTERAPEUTYCZNY + DATA WYKŁADU”. Przelewy nie spełniające tych wymagań będą zwracane.