fbpx
22 409 0 354, 509 686 427 info@yogamedica.pl

Ludzkie ciało w ruchu fascynuje mnie od zawsze. Uwielbiam oglądać taniec, wspinaczkę, slack-line, snowboard, akrobatykę, surfing: dynamiczne ale i płynne, skoordynowane ruchy pełne gracji i lekkości często wprawiają mnie w zachwyt.

Ponieważ sama dużo się ruszam i czułam że mogę to robić lepiej zaczęłam szukać takiej formy pracy z ciałem, która pozwoliłaby mi pozbyć się barier, lepiej poczuć się w swoim ciele ale przede wszystkim pomogła by mi efektywniej i swobodniej się poruszać.

Może to zabrzmieć dość przewrotnie ale jestem wdzięczna za każdą barierę fizyczną, przeszkodę która pojawiła się w moim ciele. Droga, którą przebyłam i wciąż kontynuuje żeby się ich pozbyć jest niezwykle owocna. Pilates, Metoda Ericka Franklina®,  Feldekraisa®, Fascial Fitness®, Model Taśm Anatomicznych Toma Mayersa, Trening mięśni dna miednicy, Self Myofascial Release, różne koncepcje treningu funkcjonalnego no i Yoga… Yoga Medica. Te metody, narzędzia i koncepcje, które pozwoliły mi lepiej zrozumieć to jak funkcjonuje człowiek. Łączy je holistyczne podejście i postawienie zwiększania świadomości ciała jako nadrzędnego celu. Skutki uboczne? Brak szeroko rozumianych kontuzji , zdrowie i lepsze samopoczucie

Czym w takim razie jest dla mnie Joga?
Joga to przede wszystkim równoważenie napięć w ciele. Jest sposobem na poprawę koordynacji nerwowo-mięśniowej, zwiększenie ślizgu pomiędzy tkankami i poprawę elastyczności . Joga pomaga dotrzeć do miejsc objętych kinestetyczną amnezją, rozbudza je i pozwala przywrócić ich prawidłowe funkcjonowanie. Indywidualny, celowy dobór ćwiczeń i systematyczne ich wykonywanie pozwala w naprawdę krótkim czasie pozbyć się większości dysfunkcji i poprawić wzorce ruchowe.
Korzystając z okazji chciałam też podziękować byłym, obecnym i przyszłym klientom Yoga Medica. Wyzwania stawiane przez Was mobilizują mnie do poszerzania wiedzy i ciągłego rozwoju zawodowego. Mam nadzieję, że uczycie się tyle ode mnie ile ja od Was.