fbpx
22 409 0 354, 509 686 427 info@yogamedica.pl

Konsultacje prowadzi Bartosz Niedaszkowski – dyplomowany fizjoterapeuta, specjalista w dziedzinie jogi leczniczej, członek Międzynarodowego Stowarzyszenia Terapeutów Jogi (IAYT), założyciel Pracowni Dobrego Zdrowia, autor książek: “Joga i ajurweda. Przewodnik dla współczesnego człowieka” oraz “Zastosowanie ćwiczeń systemu hatha jogi u chorych z pierwotnym nadciśnieniem tętniczym” (w trakcie przygotowań do druku) oraz artykułów poświęconych joga terapii:

  • Joga kręgosłupa
  • Rola jogi w leczeniu pierwotnego nadciśnienia tętniczego.
  • Dyskopatia

Także autor i konsultant publikacji prasowych poświęconych jodze i ajurwedzie. Celem konsultacji jest ustalenie stanu, w jakim jest narząd ruchu, czyli układ więzadłowo-stawowy, mięśnie. Ma to kluczowe znaczenie dla uzyskania pozytywnych efektów ćwiczeń jogi. Dotyczy to szczególnie osób:

  • po zabiegach chirurgicznych (np. artroskopiach stawu kolanowego),
  • z dolegliwościami i schorzeniami kręgosłupa i stawów obwodowych,
  • z wadami postawy (skoliozy, plecy wklęsłe, plecy okrągłe itp.),

oraz wszystkich osób, które nie osiągają zadowalających efektów ćwiczeń, pomimo trwającej już praktyki. W trakcie spotkania przeprowadzane jest badanie funkcjonalne (czynnościowe) narządu ruchu, w celu określenia wskazań i przeciwwskazań do ćwiczeń jogi, a w związku z tym ustalenia dalszego toku postępowania w przypadkach terapeutycznych. W wyniku tego możliwe staje się ustalenie indywidualnego programu ćwiczeń (zalecane), lub po prostu odpowiednie skorygowanie praktyki wykonywanej na sesjach grupowych. W trakcie konsultacji, jeśli tylko stan funkcjonalny na to pozwala, wykonywane są również zabiegi manualne wspomagające ćwiczenia jogi i ukazujące efekty jakie powinny być wynikiem poprawnie wykonanych ćwiczeń. Dzięki temu zyskuje się punkt odniesienia i właściwy kontekst ćwiczeń odpowiednio dobranych do konstytucji i warunków zdrowotnych praktykującego. Indywidualnego podejścia do praktyki, oprócz problemów typowo ortopedycznych, wymagają także problemy z układem krążenia, hormonalnym czy nerwowym. W zasadzie każdy stan zaburzenia zdrowia powinien zostać właściwie wpisany w program leczniczego działania jogi.

Koszt pierwszego spotkania: 200 zł,

Informacje i zapisy: 509 686 427

Uwaga! W związku z reorganizacją pracy ośrodka pod kątem dostosowania do wymagań placówki leczniczej konsultacje z Bartoszem Niedaszkowskim przeniesione zostały na poniedziałki w ramach sesji diagnostyczno-konsultacyjnych. Osoby zainteresowane kontaktem z Bartoszem proszone są o rezerwowanie miejsc na te zajęcia po uprzednim upewnieniu się telefonicznym o dostępności wolnych miejsc. Za utrudnienia przepraszamy i jednocześnie pragniemy poinformować, że ta forma konsultacji całkowicie spełnia swoje zadanie co do postawienia rozpoznania i zaplanowania sposobu postępowania terapeutycznego.