fbpx
22 409 0 354, 509 686 427 info@yogamedica.pl

 

Majówka już na stałe weszła do harmonogramu naszych wydarzeń i i w tym roku także chcemy spędzić z Wami kilka wspaniałych dni w przepięknym miejscu, blisko natury, z dala od miastowego zgiełku.

Zapraszamy Was w dniach od 3 do 10 maja do Buczynowej Doliny położonej w otulinie Magurskiego Parku Narodowego w niezwykle malowniczej miejscowości uzdrowiskowej Wapienne w Beskidzie Niskim.

 

 

Mamy nadzieję, że zechcecie spędzić z nami niezapomniane, pełne relaksu i odpoczynku chwile, a przy okazji zadbacie o swój kręgosłup pod okiem naszych najlepszych fizjoterapeutów. Terapia Yoga Medica to program zupełnie bezpieczny dla ćwiczących. Podczas wyjazdu będziecie mieli okazję, by przekonać się, na czym ona polega i dlaczego jest tak skuteczna.

Głównym celem majówki jest regeneracja organizmu.

 • Nauczymy Cię, jak walczyć ze skutkami długotrwałego stresu

 • jak regenerować i tonizować układ nerwowy,

 • jak skutecznie usunąć napięcie i naprawdę odpocząć

 • Zrozumiesz, na czym powinna polegać modyfikacja trybu życia, aby zapobiec takim skutkom stresu jak nadciśnienie tętnicze, choroba wieńcowa czy osłabienie odporności.

Szczegółowy plan wyjazdu:

1. Wykład Bartosza Niedaszkowskiego, założyciela naszego Ośrodka.
Bartosz omówi fizjologię zjawiska stresu w organizmie i jego negatywnych skutków oraz przekaże kluczowe informacje dotyczące stosowania jogi i fizjoterapii w profilaktyce i terapii stresu.

2. Konsultacje fizjoterapeutyczne z Bartoszem. To kluczowy element wyjazdu, dzięki któremu przeanalizujesz z fizjoterapeutą swoje schorzenia, urazy i kontuzje i dowiesz się, jak nad nimi efektywnie pracować.

3. Sesja wprowadzająca – prowadzący Bartosz Niedaszkowski i Marta Szczerek.
Sesja ta ma charakter diagnostyczny i w połączeniu z konsultacjami fizjoterapeutycznymi pozwoli nam ustalić najlepsze dla Ciebie postępowanie funkcjonalne i terapeutyczne. Prowadzący wprowadzą Was w stosowane przez nas techniki wykonywania asan (pozycji jogi) i przedstawią podstawowe techniki pranajamy (ćwiczenia oddechowe jogi), których działanie polega na korekcie toru oddechowego i wyciszeniu układu nerwowego.
Pranajama, której praktyka będzie stałym punktem programu majówki jest niezwykle pomocna w walce ze stresem i oraz doskonale oczyszcza organizm i przyspiesza jego regenerację.

4. Ostatni etap wprowadzenia to sesja z naszą fizjoterapeutką Martą Szczerek z praktyczną asystą Bartosza Niedaszkowskiego. To idealny moment na korektę asan, uwagi i modyfikację ćwiczeń odpowiednio do indywidualnych potrzeb.

Podczas pozostałych dni wyjazdu będziemy prowadzić dla Was dwie sesje dziennie – rano i po południu.
Sesje poranne – energetyzujące, skupiające się na ćwiczeniach narządu ruchu
Sesje popołudniowe – relaksacyjne, których celem będzie wprowadzenie Was w stan wyciszenia i odprężenia organizmu.

Atrakcje

Oprócz dwóch sesji jogi dziennie, które stanowić będą najważniejszy punkt wyjazdu oraz pysznych wegetariańskich posiłków niewątpliwą atrakcją jest miejsce, w którym będziemy.
Buczynowa Dolina położona jest na skraju Magurskiego Parku Narodowego w Wapiennem – jednej z najmniejszych w Polsce miejscowości uzdrowiskowych. Jej bogactwem naturalnym są wody siarczkowe i borowinowe o silnym działaniu leczniczym.
W pobliżu znajduje się sieć szlaków turystycznych, a piękne widoki i świeże powietrze zachęcają do długich spacerów i pieszych wędrówek. Wycieczki są bardzo przyjemne ponieważ Beskid Niski to góry dość łagodne.
Okoliczny teren oplata dziewicza buczynowa puszcza z wieloma gatunkami roślin i zwierząt. To prawdziwy raj dla miłośników przyrody i grzybiarzy. Jest więc spora szansa, że na poranną kawkę wpadnie sarenka lub zając.
W pobliżu znajdują się również ciekawe zabytki historyczne – przede wszystkim zabytkowe cerkwie – niektóre wpisane na listę UNESCO i udostępnione do zwiedzania, tradycyjne domy (chyże) mieszkających kiedyś na tych terenach Łemków oraz cmentarze z czasów I wojny światowej o wyjątkowo pięknej architekturze – część z nich wpisana jest na listę UNESCO.

Do kogo skierowany jest wyjazd

Nasz wyjazd jest przeznaczony dla każdego! Chcesz odpocząć, odreagować stresy dnia codziennego, a jednocześnie nauczyć się aktywnie dbać o zdrowie fizyczne i psychiczne? Zapraszamy na majówkę 🙂

Z naszych zajęć szczególną korzyść odniosą osoby borykające się z różnymi schorzeniami narządu ruchu (bólami kręgosłupa, dyskopatią, chorobami zwyrodnieniowymi bioder i kolan, rwą kulszową itp.), a także problemami zdrowotnymi takimi jak nadciśnienie tętnicze, chroniczny stres czy bezsenność.

Zapraszamy również osoby uprawiające różne sporty – bieganie, rower wspinaczka, tenis, snowboard itd. Nie bez powodu najlepsi zawodnicy świata trenują jogę – pokażemy Wam dlaczego!

 

Efekty majówkowe regeneracji, czyli co zyskasz po wyjeździe z nami

 • Poznasz ćwiczenia i techniki autoterapeutyczne, dzięki który, usuniesz stres nagromadzony w układzie nerwowo-mięśniowym i narządach wewnętrznych;

 • wyeliminujesz negatywne wzorce ruchowe wywołane stresem;

 • dowiesz się, jak i gdzie w Twoim organizmie gromadzi się napięcie i jak je rozładować;

 • odzyskasz siłę i energię do działania w życiu codziennym;

 • naprawdę wypoczniesz!

Kto poprowadzi zajęcia

W Yoga Medica pracują wyłącznie dyplomowani fizjoterapeuci posiadający aktualne prawo wykonywania zawodu i zarejestrowani w Krajowej Izbie Fizjoterapeutów.

Nasi terapeuci posiadają dodatkowe uprawnienia i umiejętności na przykład w zakresie terapii manualnej, masażu, zabiegów ajurwedyskich czy prowadzenia zajęć fitness, które wykorzystują w terapii Yoga Medica i prowadzenia codziennych sesji w Ośrodku.

fizjoterapeuta i terapeuta jogi z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem. Założyciel Pracownie Dobrego Zdrowia i kierownik Ośrodka Rehabilitacji Narządu Ruchu Yoga Medica. Stworzył swoje autorskie podejście do leczenia jogą oparte na standardach fizjoterapii, które od lat z powodzeniem wdrażane jest w stworzonym przez niego ośrodku. W trakcie swej dotychczasowej pracy pomógł tysiącom pacjentów. Terapeuta manualny i członek Polskiego Towarzystwa Medycyny Manualnej, członek IAYT (International Association of Yoga Therapists), współpracownik naukowy Zakładu Fizjologii Klinicznej i Doświadczalnej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego w dziedzinie badań nad jogą. Autor pierwszej polskiej publikacji łączącej jogę z ajurwedą pt. “Joga i ajurweda: przewodnik współczesnego człowieka”.

dyplomowana fizjoterapeutka, absolwentka Wydziału Fizjoterapii Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. Instruktorka rekreacji ruchowej ze specjalnością fitness. Absolwentka The International Academy of Reflexology & Meridian Therapy (refleksoterapia stóp i głowy, chiropraktyka stóp, terapia meridianowa). Od 7 lat prowadzi zajęcia w Yoga Medica i ma ogromne doświadczenie w pracy ze sportowcami, tancerzami i pacjentami ze schorzeniami narządu ruchu. Dodatkowo specjalizuje się w zastosowaniu jogi w terapii schorzeń typowo kobiecych, a także w zastosowaniu refleksologii stóp i ćwiczeń jogi jako metod wspomagających organizm w procesie starania się o zajście w ciążę.

Yoga Medica to joga bezpieczna. Dlaczego?

Yoga Medica to nasz autorski program, przygotowany przez Bartosza Niedaszkowskiego, fizjoterapeutę i terapeutę jogi z wieloletnim doświadczeniem we współpracy z innymi specjalistami rehabilitacji oraz lekarzami.

 • Terapeuci Yoga Medica to wyłącznie dyplomowani fizjoterapeuci, przygotowani do pracy z pacjentami cierpiącymi na różnego typu schorzenia, a także ze sportowcami. Dzięki temu będą wiedzieli, jak dostosować ćwiczenia do indywidualnych potrzeb każdego uczestnika majówki.

 • Zmodyfikowaliśmy ćwiczenia i techniki (asany, savasana i pranajama) zgodnie ze współczesną wiedzą na temat fizjologii i anatomii człowieka. Stworzyliśmy program zupełnie bezpieczny dla ćwiczących.

 • Dążymy do indywidualizacji ćwiczeń. Wychodzimy z oryginalnego założenia hatha jogi i dostosowujemy praktykę i terapię do indywidualnych potrzeb, stosując zasady fizjoterapii.

Informacje praktyczne

Dojazd

Dojazd samochodem na własną rękę. Pomagamy łączyć się w grupy samochodowe, aby było łatwiej i taniej. Przyjeżdżamy w niedzielę 3 maja na godz 14. Wyjeżdżamy w niedzielę 10 maja po śniadaniu.

Płatności

Zaliczka płatna na rachunek bankowy Pracownia Dobrego Zdrowia Bartosz Niedaszkowski. Konto 39 1160 2202 0000 0003 5767 9551 lub gotówką w ośrodku. W tytule przelewu niezbędny jest schemat: IMIĘ+NAZWISKO oraz słowa “PAKIET FIZJOTERAPEUTYCZNY MAJ”. Przelewy nie spełniające tych wymagań będą zwracane. Pozostała część płatności wyłącznie gotówką pierwszego dnia wyjazdu.

Zaliczka
Gwarancją rezerwacji miejsca jest wpłacenie zaliczki w wysokości 700zł. Do 17.04.2020 jest możliwość rezygnacji z rezerwacji miejsca ze zwrotem zaliczki. Rezygnacja po tym terminie wiąże się ze stratą zaliczki. W tym wypadku, jeśli opłacisz całość i zrezygnujesz z wyjazdu po dniu 17.04.2019, zwrot pieniędzy będzie pomniejszony o zaliczkę (700zł).

Rezerwacja miejsc

Rezerwacja miejsc odbywa wyłącznie się mailowo na adres wyjazdy@yogamedica.pl

W przypadku pytań zachęcamy do kontaktu mailowego lub telefonicznego na numery 509 686 427 lub 502 771 807

Uwaga

Z uwagi na charakter naszego wyjazdu niemożliwe jest przygotowywanie w kuchni posiłków niewegetariańskich. Przyjeżdżając na majówkę, akceptujesz kuchnię wegetariańską i układ posiłków podczas całego pobytu.


 

Oferta

Cena obejmuje

• Zakwaterowanie w Buczynowej Dolinie od 3 do 10 maja
• 2 x posiłki wegetariańskie dziennie
• Codzienne sesje jogi z fizjoterapeutką Martą Szczerek
• Wykład i sesje z Bartoszem Niedaszkowskim
• Konsultację fizjoterapeutyczną z Bartoszem Niedaszkowskim

Cena nie obejmuje

• Dojazdu
• Dodatkowych atrakcji np. wycieczek


 

Przybory do jogi

Na wyjeździe zapewniamy wszystkie niezbędne przybory do jogi takie jak: paski, klocki, pianki, krzesła itp.
Prosimy o zabranie własnych mat. Jeśli nie masz maty, możemy ją dla Ciebie zabrać – prosimy o powiadomienie nas minimum tydzień przed wyjazdem o takiej potrzebie.