22 409 0 354, 509 686 427 info@yogamedica.pl

Rok 2019 podobnie jak 2018 bardzo nas rozpieszcza i pozwala na zorganizowanie ultradługiej majówki! Nie marnujemy okazji i zapraszamy Was na 10-dniową (!) majówkową regenerację do Uroczyska Sosnówka. To ośrodek położony na samym skraju Puszczy Białowieskiej! Bliżej natury chyba się nie da 😉

To nie będzie zwykły wyjazd z jogą! Podejście Yoga Medica to unikalna synteza jogi i fizjoterapii. Podczas wyjazdu z nami będziecie mieli idealną okazję, aby przekonać się, na czym to polega i dlaczego tak dobrze działa! 😉 Głównym celem majówki jest regeneracja organizmu.

Nauczymy Cię, jak walczyć ze skutkami długotrwałego  stresu, jak regenerować i tonizować układ nerwowy. Dowiesz się, jak skutecznie usunąć  napięcie i NAPRAWDĘ odpocząć. Zrozumiesz, na czym powinna polegać modyfikacja trybu życia, aby zapobiegać takim skutkom stresu jak nadciśnienie tętnicze, choroba wieńcowa czy osłabienie odporności.

Szczegółowy plan wyjazdu

Wyjazd rozpoczniemy wykładem Bartosza Niedaszkowskiego, założyciela naszego ośrodka. Podczas wykładu Bartosz omówi fizjologię zjawiska stresu w organizmie i negatywnych skutków stresu długotrwałego. Przekaże kluczowe informacje dotyczące stosowania jogi i fizjoterapii w profilaktyce i terapii stresu.

Po wykładzie rozpoczną się konsultacje fizjoterapeutyczne uczestników z Bartoszem. To kluczowy element wyjazdu, dzięki któremu przeanalizujesz z fizjoterapeutą swoje schorzenia, urazy, kontuzje i dowiesz się, jak nad nimi efektywnie pracować.

Kolejny krok to sesja wprowadzająca, również poprowadzona przez Bartosza. Podczas tej sesji wdrożysz w praktykę to, czego miałeś/miałaś szansę się dowiedzieć na wykładzie. Ta sesja, w połączeniu z konsultacjami fizjoterapeutycznymi, pozwoli nam ustalić najlepsze dla Ciebie postępowanie funkcjonalne i terapeutyczne. Na tej sesji Bartosz wprowadzi Cię także w podstawowe techniki pranajamy. Pranajama to specjalne ćwiczenia oddechowe jogi, którym poświęcimy na tym wyjeździe dużo uwagi. Ich działanie polega na korekcie toru oddechowego i wyciszeniu układu nerwowego. Są to według nas niezwykle pomocne ćwiczenia w walce ze stresem.

Ostatni etap wprowadzenia to sesja z naszą fizjoterapeutką Martą Szczerek z praktyczną asystą Bartosza Niedaszkowskiego. To idealny moment na korektę asan, uwagi i modyfikowanie ćwiczeń odpowiednio do indywidualnych potrzeb. Podczas pozostałej części wyjazdu, wchodzimy w tryb dwóch sesji dziennie – rannych i popołudniowych. Sesje poranne – energetyzujące, skupiające się na narządzie ruchu. Sesje popołudniowe – relaksacyjne, skoncentrowane na wyciszeniu i odprężeniu organizmu. Sesje prowadzić będzie fizjoterapeutka, Marta Szczerek, która pracuje z pacjentami w naszym ośrodku Yoga Medica już od 7 lat.

Jedziemy na długą, 10-dniową majówkę, aby mieć czas na regenerację sił i odpocząć od zgiełku.

Atrakcje

Dwie sesje terapeutycznej jogi dziennie i smaczne wegetariańskie jedzenie to podstawa wyjazdu. Ale to oczywiście nie wszystko 😉 Częścią regeneracji jest także duża ilość wolnego czasu. Sosnówka jest położona w przepięknym miejscu, tuż na skraju Puszczy Białowieskiej. Powietrze jest tam świeże jak w niewielu miejscach w Polsce, a bliskość Puszczy zachęca do długich spacerów. W okolicy biegnie szlak Green Velo, dlatego jeśli lubisz jazdę na rowerze, znajdziesz tu wiele ścieżek do eksplorowania. Podczas majówki z pewnością jeden lub dwa dni będą wolne – bez żadnych zajęć. To idealny czas, żeby zwiedzić okolice – na przykład rozsiane po tym rejonie piękne cerkwie, pojechać na wycieczkę do Białowieży, czy odwiedzić rezerwat żubrów. Można także zaszyć się na werandzie z widokiem na Puszczę i zatopić się w lekturze. Wszystko zależy od Ciebie!

Do kogo kierowany jest wyjazd?

Wyjazd przeznaczony jest dla absolutnie WSZYSTKICH! Chcesz odpocząć, odreagować stresy dnia codziennego, a jednocześnie nauczyć się aktywnie dbać o zdrowie fizyczne i psychiczne? W takim razie serdecznie zapraszamy 🙂 Z wyjazdu z nami skorzystają osoby często uprawiające różne sporty – bieganie, rower, wspinaczka, tenis, narty, snowboard, wakeboard itp. Nie bez powodu najlepsi zawodnicy świata obowiązkowo trenują jogę – pokażemy Wam dlaczego! 😉

Z naszych zajęć szczególną korzyść odniosą osoby borykające się z różnorodnymi schorzeniami narządu ruchu (bólami kręgosłupa, dyskopatią, chorobami zwyrodnieniowymi bioder i kolan, rwą kulszową etc.), a także z problemami zdrowotnymi, takimi jak: nadciśnienie, chroniczny stres czy bezsenność.

Efekty majówkowej regeneracji, czyli co zyskasz po wyjeździe z nami!

• Poznasz zasób ćwiczeń i technik autoterapeutycznych, dzięki, którym usuniesz stres nagromadzony w układzie nerwowo mięśniowym i narządach wewnętrznych,
Wyeliminujesz negatywne wzorce ruchowe wywołane stresem,
• Dowiesz się, jak i gdzie w Twoim organizmie gromadzi się napięcie i jak je rozładować,
Odzyskasz siłę i energię do działania w życiu codziennym,
• Naprawdę wypoczniesz!

Kto poprowadzi zajęcia?

W Yoga Medica pracują WYŁĄCZNIE fizjoterapeuci z powołania, którzy swoje dodatkowe uprawnienia i umiejętności na przykład w zakresie terapii manualnej, masażu, zabiegów ajurwedyjskich czy prowadzenia zajęć fitness wykorzystują w terapii Yoga Medica i prowadzeniu codziennych sesji w ośrodku.

Bartosz Niedaszkowski –  fizjoterapeuta i terapeuta jogi z wieloletnim doświadczeniem, założyciel ośrodka Yoga Medica. Bartosz to pionier jogi medycznej w Polsce, terapeuta manualny i członek Polskiego Towarzystwa Medycyny Manualnej, członek IAYT (Internationa Association of Yoga Therapists), współpracownik naukowy Zakładu Fizjologii Klinicznej i Doświadczalnej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego w dziedzinie badań nad jogą. Autor pierwszej polskiej publikacji łączącej jogę z ajurwedą pt. “Joga i ajurweda: przewodnik współczesnego człowieka”.
Marta Szczerek – dyplomowana fizjoterapeutka, absolwentka Wydziału Fizjoterapii Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. Instruktorka rekreacji ruchowej ze specjalnością fitness. Absolwentka The International Academy of Reflexology & Meridian Therapy (refleksoterapia stóp i głowy, chiropraktyka stóp, terapia meridianowa). Od 7 lat prowadzi zajęcia w Yoga Medica i ma ogromne doświadczenie w pracy ze sportowcami, tancerzami i pacjentami ze schorzeniami narządu ruchu. Dodatkowo specjalizuje się w zastosowaniu jogi w terapii schorzeń typowo kobiecych, a także w zastosowaniu refleksologii stóp i ćwieczeń jogi jako metod wspomagających organizm w procesie starania się o zajście w ciążę.
Yoga Medica to joga bezpieczna. Dlaczego?

Yoga Medica to nasz autorski program, przygotowany przez Bartosza Niedaszkowskiego, fizjoterapeutę i terapeutę jogi z wieloletnim doświadczeniem we współpracy z innymi specjalistami rehabilitacji oraz lekarzami.

  • Cała nasza kadra instruktorska to wykwalifikowani fizjoterapeuci, przygotowani do pracy z pacjentami cierpiącymi na różnego typu schorzenia, a także ze sportowcami. Dzięki temu będą wiedzieli, jak dostosować ćwiczenia do indywidualnych potrzeb każdego uczestnika majówki.
  • Zmodyfikowaliśmy ćwiczenia i techniki (asany, savasana i pranajama) zgodnie ze współczesną wiedzą na temat fizjologii i anatomii człowieka. Stworzyliśmy program zupełnie bezpieczny dla ćwiczących.
  • Dążymy do indywidualizacji ćwiczeń. Wychodzimy z oryginalnego założenia hatha jogi i dostosowujemy praktykę i terapię do indywidualnych potrzeb, stosując zasady fizjoterapii.

Cennik majówki

Pokój 2-3 osobowy z łazienką wspólną / łazienką w pokoju
PLN1950 / 2150
  • Uroczysko Sosnówka dysponuje miejscami noclegowymi w pokojach 2-3 osobowych. Część pokojów jest z własnymi łazienkami, a część dzieli ogólnodostępne łazienki. Parter + 1 piętro to pokoje 2 – 3 osobowe z łazienką. W pokojach są też łóżka dwuosobowe, więc mile widziane pary 🙂 2 piętro to pokoje 2 – 3 osobowe. Łazienka na korytarzu (podwójna toaleta i podwójny prysznic). Łóżka głównie 1-osobowe (ale nie wyłącznie). Limit miejsc dla osób ćwiczących: 20. Jest możliwość zabrania ze sobą osoby towarzyszącej (w miarę dostępności miejsc). 

Informacje praktyczne

Dojazd

Dojazd samochodem na własną rękę. Pomagamy łączyć się w grupy samochodowe, aby było łatwiej i taniej 😉 Przyjeżdżamy wieczorem w piątek 26 kwietnia na kolację. Wyjeżdżamy w niedzielę 5 maja po obiedzie.

Mapa dojazdu pod linkiem: https://goo.gl/maps/CuQiVKBDNtw


Płatności

Zaliczka płatna na rachunek bankowy Pracownia Dobrego Zdrowia Bartosz Niedaszkowski. Konto 39 1160 2202 0000 0003 5767 9551 lub gotówką w ośrodku. W tytule przelewu niezbędny jest schemat: IMIĘ+NAZWISKO oraz słowa “PAKIET FIZJOTERAPEUTYCZNY MAJ”. Przelewy nie spełniające tych wymagań będą zwracane.

Pozostała część płatności wyłącznie gotówką pierwszego dnia majówki.


Zaliczka

Gwarancją rezerwacji miejsca jest wpłacenie zaliczki w wysokości 700zł. Do 31.03.2019 jest możliwość rezygnacji z rezerwacji miejsca ze zwrotem zaliczki. Rezygnacja po tym terminie wiąże się ze stratą zaliczki. W tym wypadku, jeśli opłacisz całość i zrezygnujesz z wyjazdu po dniu 31.03.2019, zwrot pieniędzy będzie pomniejszony o zaliczkę (700zł).


Rezerwacja miejsc

Rezerwacja miejsc odbywa wyłącznie się mailowo na adres wyjazdy@yogamedica.pl

W przypadku pytań zachęcamy do kontaktu mailowego lub telefonicznego na numery 509 686 427 lub 576 699 826


Oferta

Cena obejmuje
• Zakwaterowanie w Uroczysku Sosnówka od 26 kwietnia do 5 maja
• 3 x posiłki wegetariańskie dziennie
• Codzienne sesje jogi z fizjoterapeutką Martą Szczerek
• Wykład i sesje z Bartoszem Niedaszkowskim
• Konsultację fizjoterapeutyczną z Bartoszem Niedaszkowskim
Cena nie obejmuje
• Dojazdu
• Dodatkowych atrakcji np. wycieczek


Przybory do jogi

Na majówce zapewniamy wszystkie niezbędne przybory do jogi takie jak: paski, klocki, pianki, krzesła itp. Prosimy o zabranie własnych mat. Jeśli nie masz maty, możemy ją dla Ciebie zabrać – prosimy o powiadomienie nas minimum tydzień przed wyjazdem o takiej potrzebie.