fbpx
22 409 0 354, 509 686 427 info@yogamedica.pl

Zapraszamy Was w dniach od 18 do 25 lipca do Buczynowej Doliny położonej w samej otulinie Magurskiego Parku Narodowego w niezwykle malowniczej miejscowości Wapienne w Beskidzie Niskim – to niezwykle piękne miejsce, blisko natury, położone z dala od miastowego zgiełku.

Mamy nadzieję, że zechcecie spędzić z nami niezapomniane, pełne relaksu i odpoczynku chwile, a przy okazji zadbacie o swój kręgosłup pod okiem naszych najlepszych fizjoterapeutów. Terapia Yoga Medica odznacza się wysokim poziomem bezpieczeństwa dla pacjentów. Podczas wyjazdu będziecie mieli okazję, by przekonać się, na czym ona polega i dlaczego jest tak skuteczna.

Głównym celem wyjazdu będzie terapia odcinka lędźwiowego kręgosłupa.

Nauczymy Cię,

 • jak efektywnie odciążyć kręgosłup lędźwiowy i wyeliminować ból.

 • Poznasz anatomię prawidłową kręgosłupa i zrozumiesz przyczyny powstawania dysfunkcji w tym obszarze ciała. To pozwoli Ci na skuteczną pracę podczas wspólnych sesji, a także na efektywną autoterapię w domu.

 • Dowiesz się, jak jogą prowadzić terapię schorzeń takich jak dyskopatia lędźwiowa, kręgozmyk, skolioza i jak poradzić sobie z problemami ze stawem krzyżowo biodrowym.

Z wyjazdu wiele wyniosą także osoby z plecami okrągłymi lub po chorobie Scheuermanna.

 

Szczegółowy plan wyjazdu:

1. Wykład Bartosza Niedaszkowskiego, założyciela naszego Ośrodka, na którym omówi:

 • budowę i funkcję odcinka krzyżowo-lędźwiowego oraz innych obszarów, których dysfunkcja może mieć negatywne następstwa dla odcinka lędźwiowego. Całość zagadnień anatomicznych będzie powiązana z anatomią ćwiczeń jogi.

 • najczęstsze schorzenia występujące w obrębie kręgosłupa lędźwiowo-krzyżowego.

 • koncepcję usprawniania, którą wykorzystujemy w naszym ośrodku Yoga Medica.

2. Konsultacje fizjoterapeutyczne z Bartoszem. To kluczowy element wyjazdu, dzięki któremu przeanalizujesz z fizjoterapeutą swoje schorzenia, urazy i kontuzje i dowiesz się, jak nad nimi efektywnie pracować.

3. Sesja wprowadzająca – prowadzący Bartosz Niedaszkowski i Marta Szczerek.

Sesja ta w połączeniu z konsultacjami fizjoterapeutycznymi pozwoli nam ustalić najlepsze dla Ciebie postępowanie funkcjonalne i terapeutyczne.
Na tej sesji przećwiczymy podstawową sekwencję ćwiczeń nakierowaną na walkę z bólem i dysfunkcją dolnej części kręgosłupa. Przyjrzymy się wnikliwie ograniczeniom funkcjonalnym i dysfunkcjom posturalnym, które mają wpływ na odcinek lędźwiowy u każdego z uczestników. Tam, gdzie będzie to możliwe, wprowadzimy od razu indywidualne korekty ćwiczeń. Szczególną uwagę położymy na zjawisko synkinezy mięśniowo-oddechowej, czyli zależności napięcia mięśni od danej fazy cyklu oddechowego po to, aby już od samego początku w pełni wykorzystać rehabilitacyjny potencjał asan.

4. Ostatni etap wprowadzenia to sesja z naszą fizjoterapeutką Martą Szczerek z praktyczną asystą Bartosza Niedaszkowskiego. To idealny moment na korektę asan, uwagi i modyfikację ćwiczeń odpowiednio do indywidualnych potrzeb.

Podczas pozostałych dni wyjazdu będziemy prowadzić dla Was dwie sesje dziennie – rano i po południu.
Sesje poranne – energetyzujące, skupiające się na ćwiczeniach narządu ruchu
Sesje popołudniowe – relaksacyjne, których celem będzie wprowadzenie Was w stan wyciszenia i odprężenia organizmu.

 

Atrakcje

Oprócz dwóch sesji jogi dziennie, które stanowić będą najważniejszy punkt wyjazdu oraz pysznych wegetariańskich posiłków niewątpliwą atrakcją jest miejsce, w którym będziemy.
Buczynowa Dolina położona jest na skraju Magurskiego Parku Narodowego w Wapiennem – jednej z najmniejszych w Polsce miejscowości uzdrowiskowych. Jej bogactwem naturalnym są wody siarczkowe i borowinowe o silnym działaniu leczniczym.
W pobliżu znajduje się sieć szlaków turystycznych, a piękne widoki i świeże powietrze zachęcają do długich spacerów i pieszych wędrówek. Wycieczki są bardzo przyjemne ponieważ Beskid Niski to góry dość łagodne.
Okoliczny teren oplata dziewicza buczynowa puszcza z wieloma gatunkami roślin i zwierząt. To prawdziwy raj dla miłośników przyrody i grzybiarzy. Jest więc spora szansa, że na poranną kawkę wpadnie sarenka lub zając.
W pobliżu znajdują się również ciekawe zabytki historyczne – przede wszystkim zabytkowe cerkwie – niektóre wpisane na listę UNESCO i udostępnione do zwiedzania, tradycyjne domy (chyże) mieszkających kiedyś na tych terenach Łemków oraz cmentarze z czasów I wojny światowej o wyjątkowo pięknej architekturze – część z nich wpisana jest na listę UNESCO.

 

Do kogo skierowany jest wyjazd

Nasz wyjazd jest przeznaczony dla absolutnie wszystkich. Chcesz odpocząć, odreagować stresy dnia codziennego, a jednocześnie nauczyć się aktywnie dbać o zdrowie fizyczne i psychiczne? Zapraszamy 🙂

Z naszych zajęć szczególną korzyść odniosą osoby borykające się z różnymi schorzeniami narządu ruchu (bólami kręgosłupa, dyskopatią, chorobami zwyrodnieniowymi bioder i kolan, rwą kulszową itp.), a także problemami zdrowotnymi takimi jak nadciśnienie tętnicze, chroniczny stres czy bezsenność.

Zapraszamy również osoby uprawiające różne sporty – bieganie, rower wspinaczka, tenis, snowboard itd. Nie bez powodu najlepsi zawodnicy świata trenują jogę – pokażemy Wam dlaczego.

 

Co zyskasz po wyjeździe z nami

 • Efektywne odciążenie kręgosłupa i eliminacja bólu
 • Poprawa zakresu ruchu oraz stabilizacja kręgosłupa

 • Korekcja zaburzeń posturalnych

 • Zmniejszenie pobudzenia w układzie nerwowym – efekt antystresowy

 • Zwiększenie samoświadomości w zakresie ustawienia ciała

 • Zyskanie wiedzy, o tym jak działa i czego potrzebuje kręgosłup, aby odzyskać zdrowie i pozostać zdrowym

 • Nauka skutecznych ćwiczeń autoterapeutycznych opartych na jodze i klasycznej rehabilitacji do samodzielnego stosowania w domu po zakończeniu wyjazdu

Kto poprowadzi zajęcia

W Yoga Medica pracują wyłącznie dyplomowani fizjoterapeuci posiadający aktualne prawo wykonywania zawodu i zarejestrowani w Krajowej Izbie Fizjoterapeutów.

Nasi terapeuci posiadają dodatkowe uprawnienia i umiejętności na przykład w zakresie terapii manualnej, masażu, zabiegów ajurwedyskich czy prowadzenia zajęć fitness, które wykorzystują w terapii Yoga Medica i prowadzenia codziennych sesji w Ośrodku.

fizjoterapeuta i terapeuta jogi z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem. Założyciel Pracownie Dobrego Zdrowia i kierownik Ośrodka Rehabilitacji Narządu Ruchu Yoga Medica. Stworzył swoje autorskie podejście do leczenia jogą oparte na standardach fizjoterapii, które od lat z powodzeniem wdrażane jest w stworzonym przez niego ośrodku. W trakcie swej dotychczasowej pracy pomógł tysiącom pacjentów. Terapeuta manualny i członek Polskiego Towarzystwa Medycyny Manualnej, członek IAYT (International Association of Yoga Therapists), współpracownik naukowy Zakładu Fizjologii Klinicznej i Doświadczalnej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego w dziedzinie badań nad jogą. Autor pierwszej polskiej publikacji łączącej jogę z ajurwedą pt. “Joga i ajurweda: przewodnik współczesnego człowieka”.

dyplomowana fizjoterapeutka, absolwentka Wydziału Fizjoterapii Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. Instruktorka rekreacji ruchowej ze specjalnością fitness. Absolwentka The International Academy of Reflexology & Meridian Therapy (refleksoterapia stóp i głowy, chiropraktyka stóp, terapia meridianowa). Od 7 lat prowadzi zajęcia w Yoga Medica i ma ogromne doświadczenie w pracy ze sportowcami, tancerzami i pacjentami ze schorzeniami narządu ruchu. Dodatkowo specjalizuje się w zastosowaniu jogi w terapii schorzeń typowo kobiecych, a także w zastosowaniu refleksologii stóp i ćwiczeń jogi jako metod wspomagających organizm w procesie starania się o zajście w ciążę.

Yoga Medica to joga bezpieczna. Dlaczego?

Yoga Medica to nasz autorski program, przygotowany przez Bartosza Niedaszkowskiego, fizjoterapeutę i terapeutę jogi z wieloletnim doświadczeniem we współpracy z innymi specjalistami rehabilitacji oraz lekarzami.

 • Terapeuci Yoga Medica to wyłącznie dyplomowani fizjoterapeuci, przygotowani do pracy z pacjentami cierpiącymi na różnego typu schorzenia, a także ze sportowcami. Dzięki temu będą wiedzieli, jak dostosować ćwiczenia do indywidualnych potrzeb każdego uczestnika wyjazdu.

 • Zmodyfikowaliśmy ćwiczenia i techniki (asany, savasana i pranajama) zgodnie ze współczesną wiedzą na temat fizjologii i anatomii człowieka. Stworzyliśmy program zupełnie bezpieczny dla ćwiczących.

 • Dążymy do indywidualizacji ćwiczeń. Wychodzimy z oryginalnego założenia hatha jogi i dostosowujemy praktykę i terapię do indywidualnych potrzeb, stosując zasady fizjoterapii.

Informacje praktyczne

Dojazd

Dojazd samochodem na własną rękę. Pomagamy łączyć się w grupy samochodowe, aby było łatwiej i taniej. Przyjeżdżamy w sobotę 18 lipca na godz 14. Wyjeżdżamy w sobotę 25 lipca po śniadaniu.

Płatności

Zaliczka płatna na rachunek bankowy Pracownia Dobrego Zdrowia Bartosz Niedaszkowski. Konto 39 1160 2202 0000 0003 5767 9551 lub gotówką w ośrodku. W tytule przelewu niezbędny jest schemat: IMIĘ+NAZWISKO oraz słowa “PAKIET FIZJOTERAPEUTYCZNY LIPIEC”. Przelewy nie spełniające tych wymagań będą zwracane. Pozostała część płatności wyłącznie gotówką pierwszego dnia wyjazdu.

Zaliczka
Gwarancją rezerwacji miejsca jest wpłacenie zaliczki w wysokości 700zł. Do 3.07.2020 jest możliwość rezygnacji z rezerwacji miejsca ze zwrotem zaliczki. Rezygnacja po tym terminie wiąże się ze stratą zaliczki. W tym wypadku, jeśli opłacisz całość i zrezygnujesz z wyjazdu po dniu 3.07.2019, zwrot pieniędzy będzie pomniejszony o zaliczkę (700zł).

Rezerwacja miejsc

Rezerwacja miejsc odbywa wyłącznie się mailowo na adres wyjazdy@yogamedica.pl

W przypadku pytań zachęcamy do kontaktu mailowego lub telefonicznego na numery 509 686 427 lub 502 771 807

Uwaga

Z uwagi na charakter naszego wyjazdu niemożliwe jest przygotowywanie w kuchni posiłków niewegetariańskich. Przyjeżdżając na majówkę, akceptujesz kuchnię wegetariańską i układ posiłków podczas całego pobytu.


 

Oferta

Cena obejmuje

• Zakwaterowanie w Buczynowej Dolinie od 18 do 25 lipca
• 2 x posiłki wegetariańskie dziennie
• Codzienne sesje jogi z fizjoterapeutką Martą Szczerek
• Wykład i sesje z Bartoszem Niedaszkowskim
• Konsultację fizjoterapeutyczną z Bartoszem Niedaszkowskim

Cena nie obejmuje

• Dojazdu
• Dodatkowych atrakcji np. wycieczek


 

Przybory do jogi

Na wyjeździe zapewniamy wszystkie niezbędne przybory do jogi takie jak: paski, klocki, pianki, krzesła itp.
Prosimy o zabranie własnych mat. Jeśli nie masz maty, możemy ją dla Ciebie zabrać – prosimy o powiadomienie nas minimum tydzień przed wyjazdem o takiej potrzebie.