fbpx
22 409 0 354, 509 686 427 info@yogamedica.pl

W wakacje 2018 zapraszamy Was na specjalny wyjazd do Uroczyska Sosnówka. To ośrodek położony na samym skraju Puszczy Białowieskiej! Bliżej natury chyba się nie da 😉

To nie będzie zwykły wyjazd z jogą! Podejście Yoga Medica to unikalna synteza jogi i fizjoterapii. Podczas wyjazdu z nami będziecie mieli idealną okazję, aby przekonać się, na czym to polega i dlaczego tak dobrze działa! 😉 Głównym celem wyjazdu jest terapia odcinka lędźwiowego kręgosłupa.

Nauczymy Cię, jak efektywnie odciążyć kręgosłup lędźwiowy i wyeliminować ból. Poznasz anatomię prawidłową kręgosłupa i  zrozumiesz przyczyny powstawania dysfunkcji w tym obszarze ciała. To pozwoli Ci na skuteczną pracę podczas wspólnych sesji, a także na efektywną autoterapię w domu.  Dowiesz się jak jogą prowadzić terapię schorzeń takich jak dyskopatia lędźwiowa, kręgozmyk, skolioza i jak poradzić sobie z problemami ze stawem krzyżowo-biodrowym. Z wyjazdu wiele wyniosą także osoby z plecami okrągłymi lub po chorobie Scheuermanna.

Szczegółowy plan wyjazdu

Wyjazd rozpoczniemy wykładem Bartosza Niedaszkowskiego, założyciela naszego ośrodka. Podczas wykładu Bartosz omówi budowę i funkcję odcinka krzyżowo-lędźwiowego oraz innych obszarów, których dysfunkcja może mieć negatywne następstwa dla odcinka lędźwiowego.  Całość zagadnień anatomicznych będzie powiązana z anatomią ćwiczeń jogi. Bartosz szczegółowo omówi najczęstsze schorzenia występujące w obrębie kręgosłupa lędźwiowo-krzyżowego. Przedstawi także koncepcję usprawniania, którą wykorzystujemy w naszym ośrodku Yoga Medica.

Po wykładzie rozpoczną się konsultacje fizjoterapeutyczne uczestników z Bartoszem. To kluczowy element wyjazdu, dzięki któremu przeanalizujesz z fizjoterapeutą swoje schorzenia, urazy, kontuzje i dowiesz się, jak nad nimi efektywnie pracować.

Kolejny krok to sesja wprowadzająca, również poprowadzona przez Bartosza. Podczas tej sesji wdrożysz w praktykę to, czego miałeś/miałaś szansę się dowiedzieć na wykładzie. Ta sesja, w połączeniu z konsultacjami fizjoterapeutycznymi, pozwoli nam ustalić najlepsze dla Ciebie postępowanie funkcjonalne i terapeutyczne. Na tej sesji przećwiczymy podstawową sekwencję ćwiczeń nakierowaną na walkę z bólem i dysfunkcją dolnej części kręgosłupa. Przyjrzymy się wnikliwie ograniczeniom funkcjonalnym i dysfunkcjom posturalnym, które mają wpływ na odcinek lędźwiowy u każdego z uczestników. Tam gdzie będzie to możliwe wprowadzimy od razu indywidualne korekty ćwiczeń. Szczególną uwagę położymy na zjawisko synkinezy mięśniowo-oddechowej, czyli zależności napięcia mięśni od danej fazy cyklu oddechowego po to, aby już od samego początku w pełni wykorzystać rehabilitacyjny potencjał asan.

Ostatni etap wprowadzenia to sesja z naszą fizjoterapeutką Martą Szczerek z praktyczną asystą Bartosza Niedaszkowskiego. To idealny moment na korektę asan, uwagi i modyfikowanie ćwiczeń odpowiednio do indywidualnych potrzeb. Podczas pozostałej części wyjazdu, wchodzimy w tryb dwóch sesji dziennie – rannych i popołudniowych. Sesje poranne – energetyzujące, skupiające się na narządzie ruchu. Sesje popołudniowe – relaksacyjne, skoncentrowane na wyciszeniu i odprężeniu organizmu. Sesje prowadzić będzie fizjoterapeutka, Marta Szczerek, która pracuje z pacjentami w naszym ośrodku Yoga Medica już od 10 lat.

Atrakcje

Dwie sesje terapeutycznej jogi dziennie i smaczne wegetariańskie jedzenie to podstawa wyjazdu. Ale to oczywiście nie wszystko 😉 Częścią regeneracji jest także duża ilość wolnego czasu. Sosnówka jest położona w przepięknym miejscu, tuż na skraju Puszczy Białowieskiej. Powietrze jest tam świeże jak w niewielu miejscach w Polsce, a bliskość Puszczy zachęca do długich spacerów. W okolicy biegnie szlak Green Velo, dlatego jeśli lubisz jazdę na rowerze, znajdziesz tu wiele ścieżek do eksplorowania. Podczas wyjazdu z pewnością jeden lub dwa dni będą wolne – bez żadnych zajęć. To idealny czas, żeby zwiedzić okolice – na przykład rozsiane po tym rejonie piękne cerkwie, pojechać na wycieczkę do Białowieży, czy odwiedzić rezerwat żubrów. Można także zaszyć się na werandzie z widokiem na Puszczę i zatopić się w lekturze. Wszystko zależy od Ciebie!

Do kogo kierowany jest wyjazd?

Wyjazd przeznaczony jest dla absolutnie WSZYSTKICH! Chcesz odpocząć, odreagować stresy dnia codziennego, a jednocześnie nauczyć się aktywnie dbać o zdrowie fizyczne i psychiczne? W takim razie serdecznie zapraszamy 🙂 Z wyjazdu z nami skorzystają osoby często uprawiające różne sporty – bieganie, rower, wspinaczka, tenis, narty, snowboard, wakeboard itp. Nie bez powodu najlepsi zawodnicy świata obowiązkowo trenują jogę – pokażemy Wam dlaczego! 😉

Z naszych zajęć szczególną korzyść odniosą osoby borykające się z różnorodnymi schorzeniami narządu ruchu (bólami kręgosłupa, dyskopatią, chorobami zwyrodnieniowymi bioder i kolan, rwą kulszową etc.), a także z problemami zdrowotnymi, takimi jak: nadciśnienie, chroniczny stres czy bezsenność.

Co zyskasz po wyjeździe z nami!

  • Efektywne odciążenie kręgosłupa i eliminacja bólu
  • Poprawa zakresu ruchu oraz stabilizacja kręgosłupa
  • Naprawa zaburzeń posturalnych
  • Zmniejszenie pobudzenia w układzie nerwowym – efekt antystresowy
  • Zwiększenie samoświadomości w zakresie ustawienia ciała
  • Zyskanie wiedzy o tym jak działa i czego potrzebuje kręgosłup aby odzyskać zdrowie i pozostać zdrowym
  • Nauka skutecznych ćwiczeń autoterapeutycznych opartych na jodze i klasycznej rehabilitacji do samodzielnego stosowania w domu po zakończeniu wyjazdu

Kto poprowadzi zajęcia?

W Yoga Medica pracują WYŁĄCZNIE fizjoterapeuci z powołania, którzy swoje dodatkowe uprawnienia i umiejętności na przykład w zakresie terapii manualnej, masażu, zabiegów ajurwedyjskich czy prowadzenia zajęć fitness wykorzystują w terapii Yoga Medica i prowadzeniu codziennych sesji w ośrodku.

Bartosz Niedaszkowski –  fizjoterapeuta i terapeuta jogi z wieloletnim doświadczeniem, założyciel ośrodka Yoga Medica. Bartosz to pionier jogi medycznej w Polsce, terapeuta manualny i członek Polskiego Towarzystwa Medycyny Manualnej, członek IAYT (Internationa Association of Yoga Therapists), współpracownik naukowy Zakładu Fizjologii Klinicznej i Doświadczalnej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego w dziedzinie badań nad jogą. Autor pierwszej polskiej publikacji łączącej jogę z ajurwedą pt. “Joga i ajurweda: przewodnik współczesnego człowieka”.
Marta Szczerek – dyplomowana fizjoterapeutka, absolwentka Wydziału Fizjoterapii Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. Instruktorka rekreacji ruchowej ze specjalnością fitness. Absolwentka The International Academy of Reflexology & Meridian Therapy (refleksoterapia stóp i głowy, chiropraktyka stóp, terapia meridianowa). Od 7 lat prowadzi zajęcia w Yoga Medica i ma ogromne doświadczenie w pracy ze sportowcami, tancerzami i pacjentami ze schorzeniami narządu ruchu. Dodatkowo specjalizuje się w zastosowaniu jogi w terapii schorzeń typowo kobiecych, a także w zastosowaniu refleksologii stóp i ćwieczeń jogi jako metod wspomagających organizm w procesie starania się o zajście w ciążę.
Yoga Medica to joga bezpieczna. Dlaczego?

Yoga Medica to nasz autorski program, przygotowany przez Bartosza Niedaszkowskiego, fizjoterapeutę i terapeutę jogi z wieloletnim doświadczeniem we współpracy z innymi specjalistami rehabilitacji oraz lekarzami.

  • Cała nasza kadra instruktorska to wykwalifikowani fizjoterapeuci, przygotowani do pracy z pacjentami cierpiącymi na różnego typu schorzenia, a także ze sportowcami. Dzięki temu będą wiedzieli, jak dostosować ćwiczenia do indywidualnych potrzeb każdego uczestnika wyjazdu.
  • Zmodyfikowaliśmy ćwiczenia i techniki (asany, savasana i pranajama) zgodnie ze współczesną wiedzą na temat fizjologii i anatomii człowieka. Stworzyliśmy program zupełnie bezpieczny dla ćwiczących.
  • Dążymy do indywidualizacji ćwiczeń. Wychodzimy z oryginalnego założenia hatha jogi i dostosowujemy praktykę i terapię do indywidualnych potrzeb, stosując zasady fizjoterapii.

Informacje praktyczne

Dojazd

Dojazd samochodem na własną rękę. Pomagamy łączyć się w grupy samochodowe, aby było łatwiej i taniej 😉 Przyjeżdżamy w sobotę 10 sierpnia rano na obiad. Wyjeżdżamy w sobotę 17 sierpnia po śniadaniu.

Mapa dojazdu pod linkiem: https://goo.gl/maps/CuQiVKBDNtw


Płatności

Zaliczka płatna na rachunek bankowy Pracownia Dobrego Zdrowia Bartosz Niedaszkowski. Konto 39 1160 2202 0000 0003 5767 9551 lub gotówką w ośrodku. W tytule przelewu niezbędny jest schemat: IMIĘ+NAZWISKO oraz słowa “PAKIET FIZJOTERAPEUTYCZNY SIERPIEŃ”. Przelewy nie spełniające tych wymagań będą zwracane.

Pozostała część płatności wyłącznie gotówką pierwszego dnia wyjazdu.


Zaliczka

Gwarancją rezerwacji miejsca jest wpłacenie zaliczki w wysokości 700zł. Do 20.07.2019 jest możliwość rezygnacji z rezerwacji miejsca ze zwrotem zaliczki. Rezygnacja po tym terminie wiąże się ze stratą zaliczki. W tym wypadku, jeśli opłacisz całość i zrezygnujesz z wyjazdu po dniu 20.07.2019, zwrot pieniędzy będzie pomniejszony o zaliczkę (700zł).


Rezerwacja miejsc

Rezerwacja miejsc odbywa wyłącznie się mailowo na adres wyjazdy@yogamedica.pl

W przypadku pytań zachęcamy do kontaktu mailowego lub telefonicznego na numery 509 686 427 lub 576 699 826


Oferta

Cena obejmuje
• Zakwaterowanie w Uroczysku Sosnówka od 10 do 17 sierpnia
• 3 x posiłki wegetariańskie dziennie
• Codzienne sesje jogi z fizjoterapeutką Martą Szczerek
• Wykład i sesje z Bartoszem Niedaszkowskim
• Konsultację fizjoterapeutyczną z Bartoszem Niedaszkowskim
Cena nie obejmuje
• Dojazdu
• Dodatkowych atrakcji np. wycieczek


Przybory do jogi

Na wyjeździe zapewniamy wszystkie niezbędne przybory do jogi takie jak: paski, klocki, pianki, krzesła itp. Prosimy o zabranie własnych mat. Jeśli nie masz maty, możemy ją dla Ciebie zabrać – prosimy o powiadomienie nas minimum tydzień przed wyjazdem o takiej potrzebie.