22 409 0 354, 509 686 427 info@yogamedica.pl

Drodzy Uczestnicy / Pacjenci

Pragniemy poinformować Was o zmianach, jakie od dnia 1 września b.r. zajdą w Ośrodku Yoga Medica. W związku z ustawą o zawodzie fizjoterapeuty z dnia 25 września 2015 r., która weszła w życie na wiosnę tego roku, nasz ośrodek został zobligowany do wprowadzenia określonych zmian. Jedną z nich jest obowiązek rejestracji w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim jako Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej (NZOZ), drugą – obowiązek weryfikacji i rejestracji każdego fizjoterapeuty w Krajowej Izbie Fizjoterapeutów (KIF). Zmiany te idą w parze z kolejnym obowiązkiem ciążącym na nas w związku ze służbą, którą dla Was pełnimy, a mianowicie z nowymi przepisami o ochronie danych osobowych (RODO). Obowiązki te wymuszają zmianę procedur w naszym ośrodku. Zmianie muszą ulec sposób przyjmowania Pacjentów i do pewnego stopnia prowadzenia terapii. 

Co te zmiany w praktyce oznaczają dla Was?

  • Od 1 września 2018r. każdy pacjent musi wypełnić odpowiednie dokumenty PRZED wejściem na zajęcia. Wspomniane dokumenty to oświadczenie pacjenta (PDF), wywiad medyczny (PDF) i regulamin ośrodka (PDF)
  • W związku z obowiązkiem wypełnienia dokumentów prosimy o przybycie kilka/kilkanaście minut przed rozpoczęciem zajęć lub o pobranie, wydrukowanie i wypełnienie dokumentów w domu i przyniesienie gotowych dokumentów ze sobą. Pamiętajcie – nie będzie możliwości wejścia na salę bez wcześniejszego uzupełnienia dokumentów.

Zapewniamy Was, że dokładamy wszelkich starań, aby wszelkie wymagane prawem zmiany zostały wdrożone w jak najbardziej komfortowy sposób, zarówno dla Was jak i kolejnych Pacjentów. Wszystkich naszych stałych i wiernych uczestników prosimy o zrozumienie zaistniałej sytuacji i trudu, jaki będziemy musieli ponieść my – personel tego ośrodka, aby pionierski projekt, jakim jest wdrożenie jogi do systemu współczesnej fizjoterapii miał szansę zakończyć się sukcesem.