fbpx
22 409 0 354, 509 686 427 info@yogamedica.pl

Terapeuci Yoga Medica to wyłącznie dyplomowani fizjoterapeuci, posiadający aktualne prawo wykonywania zawodu (PWZFz) i oficjalnie zarejestrowani w Krajowej Izbie Fizjoterapeutów (www.kif.info.pl).

Wszyscy nasi fizjoterapeuci ukończyli specjalistyczne szkolenie z zastosowania ćwiczeń jogi w standardach fizjoterapii, którego autorem jest założyciel naszego Ośrodka Bartosz Niedaszkowski. Każdy z terapeutów dysponuje dodatkowymi indywidualnymi kompetencjami, dzięki którym sposób prowadzenia przez niego terapii różni się od pozostałych. Jest to korzystne dla naszych pacjentów i uczestników zajęć, którzy mogą znaleźć u nas takie podejście, które będzie dla nich najbardziej odpowiednie.

Bartosz Niedaszkowski

Bartosz Niedaszkowski - główny fizjoterapeuta YogaMedicaBartosz Niedaszkowski – Bartosz Niedaszkowski – fizjoterapeuta i terapeuta jogi z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem. Założyciel Pracowni Dobrego Zdrowia i kierownik Ośrodka Rehabilitacji Narządu Ruchu Yoga Medica. Stworzył autorskie podejście do leczenia jogą oparte na standardach fizjoterapii, które od lat z powodzeniem wdrażane jest w stworzonym przez niego ośrodku. W trakcie swej dotychczasowej pracy zawodowej pomógł tysiącom pacjentów. Jest specjalistą od leczenia jogą „trudnych przypadków”. Jego życiową misją jest sprawić, aby joga stała się rozpoznawaną i uznaną formą leczenia fizjoterapeutycznego. Współpracował z Warszawskim Uniwersytetem Medycznym w dziedzinie badań nad efektami fizjologicznymi jogi. Jest również autorem pierwszej polskiej publikacji łączącej jogę i ajurwedę – starożytną medycynę Indii pt. „Joga i ajurweda. Przewodnik dla współczesnego człowieka”. Ponadto jest członkiem Polskiego Towarzystwa Medycyny Manualnej i International Association of Yoga Therapists. Jego pasja i oddanie jodze jako formie fizjoterapii stanowią dla niego nieustanną inspirację do pracy z ludźmi.

Wywiad z Bartoszem Niedaszkowskim (Yoga & Ayurveda 4/2015)

Natalia Mayorova

Natalia Mayorova - Instruktor zajęć dla kobiet w ciąży i mam z małymi dziećmiNatalia Mayorova – fizjoterapeutka, absolwentka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.
Instruktor zajęć dla kobiet w ciąży i mam z małymi dziećmi oraz terapeuta Yoga Medica w której zajmuje się fizjoterapią po urazach i zabiegach w obrębie kręgosłupa z wykorzystaniem systemu Yoga Medica. Dodatkowe umiejętności zdobyła na różnych kursach i szkoleniach. Ukończyła kurs DRA-rozejście kresy białej, Terapia mięśni dna miednicy, Uroginekologia – fizjoterapia w nietrzymaniu moczu i stolca oraz obniżenie narządów miednicy mniejszej. I dalej się szkoli w kierunku uroginekogii. Doświadczenie zawodowe zdobyła odbywając staż w Centrum Medycznym Arnica w Starych Babicach, pracując w Specjalistycznej Przychodni Lekarskiej dla pracowników wojska w Warszawie oraz odbywając praktyki zawodowe w Dziecięcym Szpitalu im.prof.dr.n.med Jana Bogdanowicza w Warszawie.

Magda Nocuń

Magda Nocuń - Instruktor rekreacji ruchowej o specjalności fitnessMagda Nocuń – fizjoterapeutka, terapeutka Yoga Medica. Ukończyła studia na kierunku fizjoterapia oraz wychowanie fizyczne. Jest instruktorem rekreacji ruchowej o specjalności fitness – nowoczesne formy gimnastyki, instruktorem sportu z kulturystyki, koszykówki i żeglarstwa deskowego. Ukończyła kursy w zakresie oceny funkcjonalnej FMS, treningu funkcjonalnego i proprioceptywnego, poizometrycznej relaksacji mięśni, metody Pilates, Konceppcji Anatomy Trains i tapingu mięśniowo-powięziowego. W pracowni Yoga Medica prowadzi zajęcia z jogi kręgosłupa.

Dorota Kobylańska

Dorota Kobylańska - Instruktorka sportu i choreoterapiiDorota Kobylańska – fizjoterapeutka i terapeutka Yoga Medica, absolwentka  Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Instruktorka sportu i choreoterapii. Specjalizuje się w masażu klasycznym, leczniczym, sportowym oraz technikach relaksacji mięśniowo -powięziowej, a także terapią punktów spustowych. W pracy z pacjentem wykorzystuje techniki masażu poprzecznego, funkcyjnego, bańki chińskie oraz Kinesiology taping. Swoją wiedzę z zakresu fizjoterapii i rehabilitacji ruchem zdobywa dzięki uczestnictwu w licznych kursach, warsztatach oraz konferencjach. Stale dokształca się w oparciu o najnowszą literaturę medyczną i branżową.

Marcin Koperski

Marcin Koperski - Fizjoterapeuta, instruktor rekreacji ruchowej o specjalności kulturystykaMarcin Koperski – fizjoterapeuta, terapeuta Yoga Medica, ukończył AWF w Warszawie. Jest instruktorem rekreacji ruchowej o specjalności kulturystyka, certyfikowanym trenerem Dynamicznej Neuromięśniowej Stabilizacji, masażystą. Praca z ciałem poprzez ruch to jego główne zainteresowanie, które wykorzystuje podczas prowadzenia zajęć z wykorzystaniem jogi kręgosłupa.