fbpx
22 409 0 354, 509 686 427 info@yogamedica.pl

Instruktorzy Yoga Medica w Pracowni to WYŁĄCZNIE fizjoterapeuci z powołania, którzy swoje dodatkowe uprawnienia i umiejętności np. w zakresie terapii manualnej, masażu, zabiegów ajurwedyjskich czy prowadzenia zajęć fitness wykorzystują w terapii Yoga Medica i prowadzeniu codziennych sesji w Pracowni. Daje nam to możliwość łączenia tego co najlepsze w dziedzinie fizjoterapii ze sprawdzonymi rozwiązaniami jakie oferuje joga.

Bartosz Niedaszkowski

Bartosz Niedaszkowski - główny fizjoterapeuta YogaMedicaBartosz Niedaszkowski – Bartosz Niedaszkowski – fizjoterapeuta i terapeuta jogi z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem. Założyciel Pracowni Dobrego Zdrowia i kierownik Ośrodka Leczenia Narządu Ruchu Yoga Medica. Stworzył autorskie podejście do leczenia jogą oparte na standardach fizjoterapii, które od lat z powodzeniem wdrażane jest w stworzonym przez niego ośrodku. W trakcie swej dotychczasowej pracy zawodowej pomógł tysiącom pacjentów. Jest specjalistą od leczenia jogą „trudnych przypadków”. Jego życiową misją jest sprawić, aby joga stała się rozpoznawaną i uznaną formą leczenia fizjoterapeutycznego. Współpracował z Warszawskim Uniwersytetem Medycznym w dziedzinie badań nad efektami fizjologicznymi jogi. Jest również autorem pierwszej polskiej publikacji łączącej jogę i ajurwedę – starożytną medycynę Indii pt. „Joga i ajurweda. Przewodnik dla współczesnego człowieka”. Ponadto jest członkiem Polskiego Towarzystwa Medycyny Manualnej i International Association of Yoga Therapists. Jego pasja i oddanie jodze jako formie fizjoterapii stanowią dla niego nieustanną inspirację do pracy z ludźmi.

Wywiad z Bartoszem Niedaszkowskim (Yoga & Ayurveda 4/2015)

Marta Szczerek

Marta Szczerek - Instruktorka rekreacji ruchowej ze specjalnością fitnessMarta Szczerek – dyplomowana fizjoterapeutka, absolwentka Wydziału Fizjoterapii Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. Instruktorka rekreacji ruchowej ze specjalnością fitness. Absolwentka The International Academy of Reflexology & Meridian Therapy (refleksoterapia stóp i głowy, chiropraktyka stóp, terapia meridianowa).  Dodatkowo specjalizuje się w zastosowaniu jogi w terapii schorzeń typowo kobiecych, a także w zastosowaniu refleksologii stóp i ćwieczeń jogi jako metod wspomagających organizm w procesie starania się o zajście w ciążę. W pracowni Yoga Medica prowadzi zajęcia: Joga kręgosłupa, Joga dla kobiet w ciąży, Joga ogólna a także Joga odchudzająca.

Natalia Mayorova

Natalia Mayorova - Instruktor zajęć dla kobiet w ciąży i mam z małymi dziećmiNatalia Mayorova – absolwentka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.
Instruktor zajęć dla kobiet w ciąży i mam z małymi dziećmi oraz terapeuta Yoga Medica w której zajmuje się fizjoterapią po urazach i zabiegach w obrębie kręgosłupa z wykorzystaniem systemu Yoga Medica. Dodatkowe umiejętności zdobyła na różnych kursach i szkoleniach. Ukończyła kurs DRA-rozejście kresy białej, Terapia mięśni dna miednicy, Uroginekologia – fizjoterapia w nietrzymaniu moczu i stolca oraz obniżenie narządów miednicy mniejszej. I dalej się szkoli w kierunku uroginekogii. Doświadczenie zawodowe zdobyła odbywając staż w Centrum Medycznym Arnica w Starych Babicach, pracując w Specjalistycznej Przychodni Lekarskiej dla pracowników wojska w Warszawie oraz odbywając praktyki zawodowe w Dziecięcym Szpitalu im.prof.dr.n.med Jana Bogdanowicza w Warszawie.

Magda Nocuń

Magda Nocuń - Instruktor rekreacji ruchowej o specjalności fitnessMagda Nocuń – Ukończyła studia na kierunku fizjoterapia oraz wychowanie fizyczne. Jest instruktorem rekreacji ruchowej o specjalności fitness – nowoczesne formy gimnastyki, instruktorem sportu z kulturystyki, koszykówki i żeglarstwa deskowego. Ukończyła kursy w zakresie oceny funkcjonalnej FMS, treningu funkcjonalnego i proprioceptywnego, poizometrycznej relaksacji mięśni, metody Pilates, Konceppcji Anatomy Trains i tapingu mięśniowo-powięziowego. W pracowni Yoga Medica prowadzi zajęcia z jogi kręgosłupa.

Dorota Kobylańska

Dorota Kobylańska - Instruktorka sportu i choreoterapiiDorota Kobylańska – absolwentka studiów I stopnia kierunku fizjoterapia na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Dalej kontynuuje naukę na drugim stopniu i niedługo broni tytułu magistra. Instruktorka sportu i choreoterapii. Specjalizuje się w masażu klasycznym, leczniczym oraz zajmuje się masażem sportowym, rozluźnianiem mięśniowo-powięziowym,a także terapią punktów spustowych i zdobywa doświadczenie w tych technikach na zawodach i maratonach. W pracy z pacjentem wykorzystuje również techniki masażu poprzecznego, funkcyjnego, bańki chińskie oraz kinesiology taping. Swoją wiedzę z zakresu fizjoterapii i rehabilitacji ruchem zdobywa również poza uczelnią uczestnicząc w licznych kursach, konferencjach i warsztatach. Ciągle dokształca się w oparciu o najnowszą literaturę medyczną i branżową.

Justyna Jasłowska

Justyna Jasłowska – absolwentka fizjoterapii Medycznego Uniwersytetu Lubelskiego oraz socjologii na KUL, instruktorką Pilates I i II stopnia. W Yoga Medica prowadzi zajęcia Aktywny kręgosłup i Jogę kręgosłupa 1.Uczestniczyła w wielu szkoleniach m.in. OM Pilates Disc, OM Stretching powięziowy, OM Rollers, OM Ball, OM Stretching meridianów oraz w kursach “Mobilizacje mięśniowo-powięziowe z technikami wspomagającymi”,  “Podejście osteopatyczne w terapii dna miednicy moduł I i II”, “Rozstęp mięśnia prostego brzucha DRA”. Przez lata zajmowała się tańcem współczesnym jako tancerka, instruktorka i choreografka. Jest pasjonatką i utytułowaną zawodniczką biegów górskich. Pracuje z ludźmi indywidualnie i w małych grupach korzystając przy leczeniu kontuzji i dysfunkcji z metod fizjoterapii ale i ruchowych – joga, pilates, trening funkcjonalny, trening medyczny, praca z powięzią w ruchu, mobility i inne.

Marcin Koperski

Marcin Koperski - Fizjoterapeuta, instruktor rekreacji ruchowej o specjalności kulturystykaMarcin Koperski – fizjoterapeuta, ukończył AWF w Warszawie. Jest instruktorem rekreacji ruchowej o specjalności kulturystyka, certyfikowanym trenerem Dynamicznej Neuromięśniowej Stabilizacji, masażystą. Praca z ciałem poprzez ruch to jego główne zainteresowanie, które wykorzystuje podczas prowadzenia zajęć z wykorzystaniem jogi kręgosłupa.