fbpx

Kim jestem?

Nazywam się Bartosz Niedaszkowski.

Jestem fizjoterapeutą specjalizującym się w jodze medycznej.
Mam ponad dwudziestoletnie doświadczenie w prowadzeniu terapii z wykorzystaniem jogi.
Jestem autorem książki “Joga i ajurweda” – pierwszego polskiego podręcznika do ćwiczeń jogi bazującej na założeniach ajurwedy starożytnej medycyny Indii.

Doświadczenie

W 2005 otworzyłem Pracownię Dobrego Zdrowia na warszawskim Mokotowie, która następnie przekształciła się w Yoga Medica – Ośrodek Fizjoterapii Opartej Na Jodze. Stało się tak w wyniku moich osobistych doświadczeń, szkoleń oraz współpracy z terapeutami z różnych dziedzin. Kilkanaście lat pracy ośrodka zaowocowało powstaniem mojego autorskiego podejścia do leczenia ruchem. Wykorzystałem ćwiczenia jogi w celach fizjoterapeutycznych, modyfikując niektóre techniki i wbudowując je w określoną metodykę. Okazało się to bardzo skuteczną formą leczenia nie tylko w obszarze narządu ruchu, ale i schorzeń układowych. W tym czasie na potrzeby pracy ośrodka wyszkoliłem kilkunastu fizjoterapeutów, budując zespół, który wdrażając moje podejście, pomógł tysiącom pacjentów. Wspólnie przeprowadziliśmy badania, które potwierdziły skuteczność yoga medica w leczeniu zespołów bólowych kręgosłupa lędźwiowego oraz szyjnego.

W latach 2010-2012 byłem zaangażowany w projekt „Adaptacja układu sercowo-naczyniowego, ze szczególnym uwzględnieniem krążenia mózgowego do zmiennego kierunku działania wektora pola grawitacyjnego u osób ćwiczących jogę”. Projekt ten został zrealizowany wspólnie z lekarzami z Zakładu Fizjologii Klinicznej i Doświadczalnej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

Cele

Od początku jednym z głównych moich celów było wprowadzenie jogi do oficjalnego systemu leczenia. Udało mi się tego dokonać w 2018 roku kiedy zarejestrowałem oficjalnie Ośrodek Rehabilitacji Narządu Ruchu Yoga Medica jako Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej. W latach 2018-2020 placówka rozwijała się bardzo pomyślnie. Statystyki za 2019 rok wyglądają następująco:

  • poprowadziliśmy 2976 godzin zajęć terapeutycznych
  • przepracowaliśmy 349 dni
  • przeprowadziliśmy 216 sesji indywidualnych
  • przeprowadziliśmy 706 serii testów wg wzorca yoga medica
  • regularnie ćwiczyło u nas 573 pacjentów

Niestety kryzys związany z koronawirusem wymusił zamknięcie ośrodka.

Obecna działalność

Ja jednak nie zakończyłem swojej misji. Pracuję nadal i pomagam pacjentom, stosując wypracowane przez lata podejście terapeutyczne. Zdaję sobie sprawę, że skala mojej pracy nie będzie obecnie tak duża, jak to było wcześniej, ale za to będzie jeszcze bardziej dedykowana i indywidualna. Bardzo mi zależy, aby każdy pacjent mógł doświadczyć, na czym polega i co daje dobrze przygotowany indywidualny plan leczenia z wykorzystaniem fizjoterapeutycznego podejścia yoga medica.

Drogi Pacjencie, jeśli potrzebujesz tego rodzaju terapii, zapraszam Cię do mojego gabinetu, gdzie przeprowadzimy wywiad, badanie i sesję terapeutyczną. Zaplanujemy wspólnie leczenie i spotkamy się ponownie, aby ocenić jego wyniki.

Więcej o mnie możesz przeczytać w wywiadzie, który ukazał się w magazynie Yoga & Ayurveda: https://www.yogamedica.pl/wywiad-z-bartoszem-niedaszkowskim-yoga-ayurveda-42015/

Zapraszam serdecznie.