fbpx

Oto garść przydatnych informacji, które pomogą Ci efektywnie wykorzystać potencjał ćwiczeń jogi oraz zapewnią bezpieczeństwo na każdym etapie terapii/ćwiczeń.

Zaakceptuj swój stan wyjściowy. To, gdzie jesteś, rozpoczynając ćwiczenia, jest wypadkową wielu czynników. Na niektóre nie miałeś żadnego wpływu, na inne tak. Teraz nie ma to już znaczenia. Jedno jest pewne. Nie można niczego zmienić, dopóki w pełni nie zaakceptujemy siebie w chwili obecnej. To ważne zdarzenie powinno być punktem wyjściowym w terapii. Tak więc pogódź się ze sobą, weź odpowiedzialność za swój stan i podejmij się zmiany. Tylko Ty możesz tego dokonać.

Sesje ćwiczeniowe powinny przebiegać o pustym żołądku. W zależności od tego, jaka jest Twoja dieta i jak trawisz, od obiadu powinno upłynąć od 3 do 6 godzin. Nie pij bezpośrednio przed jak i bezpośrednio po ćwiczeniach, a także w trakcie sesji. W ten sposób chronimy narządy wewnętrzne i pozwalamy im się oczyszczać.

Ćwiczymy boso i w stroju, który zapewnia pełną swobodę ruchów, ale pozwala również na obserwację takich miejsc jak kolana czy barki. Leginsy i przylegający top u kobiet spełni swoją rolę. U mężczyzn krótkie spodenki i koszulka na ramiączka są najlepszym rozwiązaniem. Jeśli marzniesz, miej ze sobą bluzę i ciepłe skarpetki.

Kiedy stajesz do ćwiczeń, bądź uważny. Poczuj swoje ciało i wsłuchaj się w nie. Łatwiej nadążysz za wskazówkami terapeuty i zauważysz informacje, które Twoje ciało Ci przekazuje. Ćwiczenia jogi niezależnie od tego, czy są terapeutyczne czy klasyczne, są praktyką uważności. Takie podejście zwiększa Twoją samoświadomość i zdolność adaptacji do zmieniających się warunków funkcjonowania, a to zapobiega wielu problemom zdrowotnym.

Pij dużo wody na co dzień. Po ćwiczeniach możesz czuć się obolały. To naturalne. Woda pozwoli szybciej wypłukać toksyny i metabolity powysiłkowe.

Powinieneś liczyć się z tym, że otrzymasz zalecenia ćwiczeń w domu. Bez Twojego aktywnego zaangażowania postęp w terapii nie będzie możliwy. Te same zasady, które zostały wymienione powyżej, dotyczą samodzielnych ćwiczeń w domu. Podążaj za nimi.