fbpx

Terapia, którą proponuję, oparta jest na specyficznej syntezie klasycznej jogi i współczesnej fizjoterapii (więcej na ten temat znajdziesz tutaj). Jest zaadresowana do każdego. Jedyne, czego potrzebuje pacjent to motywacja. Reszta układa się w trakcie samej terapii. Otwarcie na pacjenta i jego problem stanowi tu punkt wyjścia do leczenia.

Chcę wyraźnie podkreślić, że aby rozpocząć terapię w modelu yoga medica, nie musisz być gibki, czy już znać ćwiczenia jogi. Proces terapeutyczny odbywa się dokładnie tak samo, jak podczas zwykłej rehabilitacji.

Rozpoczynamy od umówienia się na konsultację w moim gabinecie. Podczas pierwszego spotkania przeprowadzany jest wywiad, badanie i oceniane są badania obrazowe (jeśli pacjent je posiada), a następnie wspólnie z pacjentem formułowany jest cel terapii i proponowane są konkretne rozwiązania.

Dalej terapia może toczyć się w różny sposób. Zazwyczaj zalecam cykl ćwiczeń indywidualnych w moim gabinecie, a następnie ćwiczenia w domu i regularną kontrolę.

Zdarza się również, że pacjenci decydują się na stałe i regularne sesje terapeutyczne w warunkach gabinetu.

Pacjenci, którzy nie mieszkają w Warszawie przyjeżdżają na konsultację oraz kilka sesji wprowadzających do terapii. Następnie spotykają się ze mną na zajęciach indywidualnych on line i z określoną częstotliwością przyjeżdżają do mnie na kontrolę w gabinecie.

Terapia w modelu yoga medica spełnia wszystkie wymagania, jakie stawia współczesna fizjoterapia. To, co jest szczególnie ważne w czasach ograniczenia dostępu do rehabilitacji to sposób podejścia do pacjenta. Podczas spotkania nie ma miejsca na pośpiech. Jest za to spokój, uwaga i skupienie na tym, z czym pacjent przychodzi na terapię.